שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

טבע: הצלחה בניסוי שלב 3 לתרופה עם פוטנציאל מכירות של 3-2 מיליארד דולר

מדובר בתרופת מקור שהגיעה לפורטפוליו של טבע לאחר רכישת חברת אוספקס תמורת 3.5 מיליארד דולר. התרופה: לטיפול בדיסקנזיה מאוחרת - תנועות בלתי נשלטות של הגוף

דרור רייך 19:1222.09.16

חדשות טובות לחברת טבע, חברת הגנריקה הגדולה בעולם. החברה דיווחה היום (ה') על הצלחה בניסוי שלב 3 לתרופת מקור לטיפול בדיסקינזיה מאוחרת.

 

דיסקינזיה מאוחרת היא הפרעת תנועה המאופיינת בתנועות חוזרות ובלתי נשלטות של הלשון, השפתיים, הפנים, מרכז הגוף והגפיים. הפרעה זו מגבילה את התפקוד בפעולות בסיסיות כמו אכילה ושתייה ומשפיעה על כחצי מיליון איש בארצות הברית.

מה דעתך על מניית טבע (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

נכון להיום, לא קיימות תרופות מאושרות לטיפול בהפרעה זו בארצות הברית. על פי הערכות האנליסטים, התרופה החדשה של טבע יכולה להגיע להכנסות של 2-3 מיליארד דולר בשנה.

 

אחרי שקיבלה את תוצאות הניסוי, בטבע מתכננים להגיש את הבקשה לאישור התרופה לשיווק כבר השנה, על מנת להתחיל לשווקה בשנת 2017. טבע גם חוקרת את פוטנציאל השימוש בתרופה זו לטיפול בעוויתות בלתי רצוניות (טיקים) הנלוות לתסמונת טורט.

 

התרופה מגיעה לטבע מרכישת ענק שביצעה במרץ 2015 בהיקף של 3.5 מיליארד דולר של אוספקס האמריקאית. אוספקס מתמחה ביישומים הקשורים למערכת העצבים המרכזית בגוף המסייעים לחולים להתמודד עם בעיות תנועה של הגוף.

 

ארז ויגודמן ארז ויגודמן צילום: צביקה טישלר

בטל שלח
    לכל התגובות
    x