$
בורסת ת"א

תעשיית הקרנות: פדיונות של 280 מיליון שקל מקרנות הנאמנות בשבוע שחלף

כך עולה מנתוני בית ההשקעות מיטב-דש; הרקע לפידיונות: סנטימנט שלילי בשוקי המניות והאג"ח

שבוע המסחר שחלף נחתם בעליות שערים במדדי המניות בארה"ב, בעוד ירידות שערים נרשמו במדדי המניות בארץ ובשאר השווקים בעולם. בעקבות הסנטימנט השלילי, קרנות הנאמנות המסורתיות, שנהנו ממספר שבועות רצופים של גיוסים חזרו לפדות, והשבוע הן פדו כ-220 מיליון שקל, כך עולה מנתוני בית ההשקעות מיטב-דש.

על פי האומדנים של הכלכלנים, תעשיית קרנות הנאמנות כולה רשמה השבוע פדיונות של כ-280 מיליון שקל, המתחלקים לפדיונות של כ-60 מיליון שקל בקרנות הכספיות, כ-100 מיליון שקל בקרנות המנוהלות וכ-120 מיליון שקל בקרנות המסורתיות המחקות.

 

הירידות ברוב מדדי המניות בשווקים העולמיים לא השפיעו על המשקיעים שממשיכים להשקיע בקרנות המנייתיות שגייסו במהלך השבוע כ-95 מיליון שקל. הגיוסים בקרנות המנייתיות התחלקו לגיוסים של כ-45 מיליון שקל בקרנות המתמחות בהשקעה במניות בשוק המקומי, כ-25 מיליון בקרנות הגמישות (קרנות שאינן מחויבות לדפוס השקעה מסוים), וכ-25 מיליון שקל בקרנות המתמחות בהשקעה במניות בחו"ל. 

 

 צילום: צביקה טישלר

 

אגרות החוב הממשלתיות נעלו את השבוע שעבר במגמה שלילית כאשר מדד ממשלתי כללי רשם ירידה של 0.3% בהשפעת הירידות שנרשמו באגרות החוב של ממשלת ארה"ב. בעקבות זאת, הפדיונות בקרנות אג"ח מדינה הגיעו לסכום של כ-95 מיליון שקל, עלייה בקצב הפדיונות משבוע שעבר. מתחילת החודש, קרנות אג"ח מדינה רשמו פדיון של כ-125 מיליון שקל.

 

הריבית האפסית במשק ממשיכה לפגוע קרנות הנאמנות השקליות שממשיכות להיות קבוצת הקרנות הפודה ביותר. בשבוע שחלף, הקרנות השקליות רשמו פדיונות של כ-160 מיליון שקל, כאשר מתחילת החודש הן פדו כ-320 מיליון. הקרנות הכספיות רשמו השבוע פדיונות בהיקף של כ-60 מיליון שקל.

 

תעשיית הקרנות מנהלת, נכון לסוף השבוע שעבר, כ-217.2 מיליארד שקל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x