$
בורסת ת"א

ברונפמן פישר מוכרים לאלשטיין מניות שופרסל; שולם פישר מתפטר מהדירקטוריון

חברת דסק"ש של אי.די.בי רוכשת 9 מיליון מניות שופרסל מידי ישראלום של ברונפמן פישר תמורת 133 מיליון שקל - הסכם השליטה המשותפת מתבטל ונציגי ברונפמן פישר עוזבים את הדירקטוריון

גולן חזני ונורית קדוש 13:0912.09.16

קבוצת ברונפמן-פישר מצמצמת אחזוקתיה בשופרסל - ואדוארדו אלשטיין מביע אמון בחברה: דיסקונט השקעות מקבוצת אי.די.בי של אלשטיין, בעלת השליטה בשופרסל, מודיעה היום (ב') על הסכם לרכישת כ-9 מיליון מניות שופרסל מידי קבוצת ברונפמן-פישר, תמורת 133 מיליון שקל.  

העסקה משקפת מחיר של 14.62 שקלים למניית שופרסל. מחיר הבסיס של המניה עמד הבוקר על 14.46 שקלים. בנוסף, על פי ההסכם דסק"ש מקבלת אופציה לרכישת סכום זהה של מניות במחיר מימוש 14.62 שקלים, כשתוקף האופציה יהיה עד ל-12 בדצמבר השנה.

 

חלק מהותי בהסכם נוגע להפסקת הסכם השליטה המשותפת בשופרסל בין דסק"ש וישראלום, שבשליטת מתיו ברונפמן ושולם פישר. הסכם בעלי המניות שהיה קיים בין הצדדים התטבל ובהתאם לכך, הדירקטורים שמונע מטעמם של ברונפמן -פישר, ובראשם שולם פישר עצמו שכיהן כיו״ר משותף של הרשת, ואיתו רון הדסי, יתפטרו מיידית מתפקידם.

 

ישראלום החזיקה לפני העסקה ב-16.09% משופרסל ודסק"ש החזיקה ב-53.89% - העסקה תגדיל את הנתח של דסק"ש ל-58.17% וישראלום של ברופבמן פישר ב-11.8%. ככל שהאופציה האמורה תמומש, חלקה של ישראלום בשופרסל יצומצם ל-7.59% בלבד, לאחר 9 שנים בחברה.

 

מימין: מתיו ברונפמן ושולם פישר מימין: מתיו ברונפמן ושולם פישר צילום שולם פישר: אבי ולדמן צילום מתיו ברונפמן: בלומברג

 

שולם לפידות, מנכ"ל דסק"ש, אמר בעקבות העסקה כי "ההשקעה הנוספת בשופרסל מביאה לידי ביטוי את האסטרטגיה שלנו ליזום ולבצע פעולות אקטיביות של השקעה. הגדלת האחזקה בשופרסל מבטאת את האמון והפוטנציאל שאנו רוכשים לחברה בניהולו של המנכ"ל, איציק אברכהן, שהיא מהמובילות במשק הישראלי כבר קרוב ל-6 עשורים".

 

לפידות הוסיף כי "במסגרת העסקה, בא לידי סיום הסכם שותפות ארוך השנים עם קבוצת ברונפמן פישר. אין לנו אלא, להוקיר תודה ומלוא הערכה אישית למר שולם פישר ולמר מתיו ברונפמן על תרומתם הגדולה לצמיחתה וביסוס מעמדה של שופרסל במשק הישראלי. נהנינו מהשותפות ומעשייה משותפת ואנו מאחלים להם המשך הצלחה ושגשוג".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x