$
בורסת ת"א

חלל תקשורת מאשרת את חשיפת "כלכליסט" - מנהלת מו"מ מתקדם למכירתה ב-285 מיליון דולר

למרות שהשווי בעסקה כעת רחוק מהשווי אותו ביקש אלוביץ' לפני 3 שנים - 2 מיליארד שקל - הוא גבוה משמעותית משווי החברה בבורסה. החברה נסחרה לפי שווי חברה של 860 מיליון שקל בעת מתן ההודעה - שכללה גם הפסקת מסחר במניה

גולן חזני וגיל קליאן 15:3123.08.16

חלל תקשורת מאשרת את חשיפת "כלכליסט" הבוקר (ג') - החברה מצויה במגעים מתקדמים למכירת פעילותה תמורת 285 מיליון דולר. החברה ציינה בדיווח לבורסה כי המו"מ הוא למכירת פעילותה לתאגיד בינלאומי. המו"מ הוא למכירת 100% ממניות החברה, כך שאם תושלם העסקה יפסיקו מניות חלל תקשורת להיסחר בבורסה. עם זאת, האג"ח של החברה ימשיכו להיסחר בתל אביב.

 

המכירה הנוכחית מגיעה אחרי שורה ארוכה של ניסיונות מכירה מצד בעל השליטה, שאול אלוביץ'. לפני שלוש שנים העמיד אלוביץ' למכירה את אחזקותיו בחלל תקשורת (64.3%) לפי שווי מבוקש של 2 מיליארד שקל.

מה דעתך על מניית חלל תקשורת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

למרות שהשווי המסתמן בעסקה כעת רחוק מהשווי אותו ביקש אלוביץ' בתחילת התהליך, הוא גבוה משמעותית משווי החברה בבורסה. החברה נסחרה לפי שווי חברה של 860 מיליון שקל בעת מתן ההודעה - שכללה גם הפסקת מסחר במניה. מניית חלל עלתה ב-2.6% מאז הפרסום הבוקר ב"כלכליסט" ועד מתן הפסקת המסחר עם האישור הרשמי על המגעים.

 

בעלי המניות האחרים בחלל הם חברת שירותי לוויין (4.15%) וח.מר (3.19%). היתרה נמצאת בידי הציבור וגופים מוסדיים, ובהם הפניקס ובית ההשקעות אקסלנס.

 

אתמול עלתה מניית חלל ב־3.7% במחזור חריג של פי 8 מהממוצע. מדובר בהמשך התאוששות המניה, שמיד לאחר אובדן עמוס 5 צנחה ב־44%, מה שהביא לירידה של 300 מיליון שקל באחזקות יורוקום. לא בכדי שווי חלל צנח עם האובדן: עמוס 5 היה אחראי ל־40% מההכנסות, ואכן ברבעון הראשון של השנה הכנסותיה צנחו ב־38% ל־16.7 מיליון דולר. אלא שבהמשך החזירה חברת הביטוח לחלל כ־160 מיליון דולר עבור האובדן, והמניה החלה להתאושש. אמנם ניתוק הקשר עם עמוס 5 צינן מעט את המגעים עם הגוף המתעניין ברכישה, אך בסופו של דבר הוא לא נסוג, אלא הסתפק בהורדת שווי החברה בעסקה.

 

דוד פולק, מנכ"ל חלל תקשורת דוד פולק, מנכ"ל חלל תקשורת צילום: חלל תקשורת

בטל שלח
    לכל התגובות
    x