בורסת ת"א

דוחות מזרחי טפחות: עלייה של 3% ברווח הנקי ברבעון השני

בשורה התחתונה מדווח הבנק על רווח נקי של 340 מיליון שקל; הכנסות הבנק מריבית הסתכמו בכ-1 מיליארד שקל, ירידה של 6.2% אל מול הרבעון המקביל

רעות שפיגלמן 11:5610.08.16

בנק מזרחי טפחות, הבנק השלישי בגודלו בישראל, פרסם היום (ד') את תוצאותיו הכספיות לרבעון השני של שנת 2016. בשורה התחתונה דיווח הבנק על רווח נקי של 340 מיליון שקל, עלייה של 3% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

מה דעתך על מניית מזרחי טפחות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מזרחי טפחות דיווח על תשואה דו ספרתיתית על ההון - 11.6%, ירידה של 0.8% לעומת הרבעון המקביל אשקד שבה רשם הבנק תשואה של 12.4%. הכנסות הבנק מריבית הסתכמו בכ-1 מיליארד שקל, ירידה של 6.2% אל מול הרבעון המקביל. הכנסות שלא מריבית עלו ב-30% והסתכמו ב-432 מיליון שקל כאשר חלה ירידה בכנסות מעמלות.

 

מזרחי טפחות שמר על יחס יעילות הטוב ביותר במערכת הבנקאית - יחס של 57.8% לרבעון השני, כאשר מדובר על יחס הנמוך מ-60%. הבנק יחלק בגין רווחי הרבעון השני דיבידנד של 51 מיליון שקל.

 

הבנק דיווח לגבי חקירת הרשויות האמריקאיות, בנוגע לחשד שסייע בעבר ללקוחותיו האמריקאים להתחמק מתשלומי מסים, כי הוא הגדיל את ההפרשה ב-3.5 מיליון דולר והיא מסתכמת ב-42.5 מיליון דולר (163 מיליון שקל) לעומת יתרת הפרשה של 39 מיליון דולר לתום הרבעון הראשון השנה.

 

הבנק ציין כי בשלב זה טרם החל המו"מ מול משרד המשפטים האמריקאי וכי בהתאם לחוות דעתם של היועצים נתונים מסוימים שנאספו עשויים להיות רלוונטיים לחשיפה של קבוצת הבנק. בנוסף הבנק ציין כי בשלב זה לא ניתן להעריך את ההפסד הפוטנציאלי שעלול להיגרם בשל היקף החשיפה.

 

הבנק, בניהולו של אלדד פרשר, מחזיק בנתח המשכנתאות הגדול ביותר בשוק עם יתרת תיק משכנתאות למשקי בית של 110 מיליארד שקל – עלייה של 1.1% אל מול הרבעון הקודם. בהשוואה לתחילת 2016 מדובר בעלייה רבעונית נמוכה יחסית, כאשר מתחילת השנה יתרת הלוואות לדיור של הבנק עלתה ב-4.6%. יתרת תיק האשראי של הבנק לסוף הרבעון הסתכמה ב- 165.5 מיליארד שקל.

 

אלדד פרשר מנכ"ל בנק מזרחי טפחות אלדד פרשר מנכ"ל בנק מזרחי טפחות צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x