בורסת ת"א

חקירת רשות ני"ע חתכה 30% משווייה של אורתם

באורתם סהר השיבו אתמול לפניית "כלכליסט" ואמרו כי "פעילות החברה נמשכת כסדרה ולפרשה הנבדקת אין כל השפעה על הלקוחות" אולם המשקיעים בתל אביב חושבים אחרת

אורן פרוינד 07:2714.06.16

באורתם סהר השיבו אתמול לפניית "כלכליסט" ואמרו כי "פעילות החברה נמשכת כסדרה ולפרשה הנבדקת אין כל השפעה על הלקוחות". אולם המשקיעים בתל אביב חושבים אחרת. שווי חברת הנדל"ן שנשלטת על ידי המנכ"ל אמיר נחום (45%) ועל ידי אורי דורי (15%) נחתך בבורסה של תל אביב בכ־30% מאז חקירתו של נחום על ידי חוקרי רשות ני"ע, והחברה נסחרת כעת לפי שווי של 37 מיליון שקל בלבד.

אורתם סהר שנוסדה על ידי נחום התמחתה עם השנים בפרויקטים של קבלנות בנייה עבור משרד הביטחון ובתחום הציבורי. עם השנים החברה התרחבה לתחום הדיור, ושמה עלה לכותרות ב־2013, עם קריסתה של מרפסת בבניין בחדרה, שאותו היא בנתה עבור גינדי השקעות.

 

כיום מבצעת אורתם מהלך אסטרטגי לקראת הפיכתה ליזמת נדל"ן. אורתם סהר פועלת בארבעה תחומי פעילות עיקריים. תחום היזמות למגורים שבו היא בונה שבעה פרויקטים של 1,357 יחידות דיור באריאל, חריש, ראש העין, ושני פרויקטים של מחיר למשתכן בכורדני קריית מוצקין ובראש העין.

 

אמיר נחום מנכ"ל אורתם סהר אמיר נחום מנכ"ל אורתם סהר צילום: שחר תמיר

 

בתחום המסורתי של קבלנות בנייה הפעילות של אורתם סהר הצטמצה משמעותית לאחר שמכרה באפריל את יתרת אחזקותיה (50%) בחברה־הבת אמפא מליבו בתמורה ל־15 מיליון שקל. היא מבצעת בנייה למגורים בהיקף של כ־4,393 יחידות דיור עבור יזמים פרטיים וקבוצות רכישה ברחבי הארץ.

 

שני תחומי פעילות נוספים שלה הם תחום הבנייה הציבורית שבו היא בונה כמה מבני ציבור ומבני הייטק ותחום התשתיות שבו היא מקימה תחנות רכבת ותשתית של מסילות עבור רכבת ישראל.

 

בעקבות הפסקת הפעילות בתחום הקבלנות ירדו הכנסות אורתם סהר ב־2015 ב־6.8% לעומת 2014 ל־1.27 מיליארד שקל. כתוצאה מכך היא סיימה את 2015 בהפסד של 15.3 מיליון שקל, זאת לעומת רווח של 680 אלף שקל בשנה שלפניה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x