בורסת ת"א

ביקושים של 700 מיליון שקל בהנפקת איירפורט סיטי

יהונתן כהן, מנכ"ל כלל חיתום לשעבר, שימש יועץ בהנפקה ופועל בימים להקמת חברת חיתום חדשה בישראל

אורן פרוינד 21:1203.05.16

חברת הנדל"ן איירפורט סיטי גייסה הערב (ג') 250 מיליון שקל בשלב המוסדי של הרחבת סדרה ה'. איירפורט סיטי תכננה לגייס במקור 150 מיליון שקל בלבד אולם לאחר קבלת ביקושים של 700 מיליון שקל היא הרחיבה את היקף הגיוס לסכום של 300 מיליון שקל (סכום נוסף של 50 מיליון שקל תנסה לגייס בשלב הציבורי).  

את ההנפקה של איירפורט סיטי הובילה אקסלנס חיתום בניהולו של שרון יגר ושימש לה יועץ יהונתן כהן, לשעבר מנכ"ל כלל חיתום. כהן פועל בימים אלו לקבל רישיון חיתום לחברת אינפין שבבעלותו.

 

האג"ח של איירפורט סיטי בעלת מח"מ של 7.2 שנים ומדורגת בדירוג אשראי של AA. המכרז נסגר בריבית של 1.83% . בהנפקה השתתפו גופי פנסיה גדולים כמו הראל, מנורה, כלל, אלטשולר שחם וילין לפידות.

 

מחר תצא לפועל הנפקת האג"ח של מבני תעשייה מקבוצת כלכלית ירושלים. מבני תעשייה תנסה לגייס כ-300 מיליון שקל לסדרה חדשה בעלת מח"מ של 6.9 מגובה בשעבוד על נכסים בישראל.

 

יהונתן כהן יהונתן כהן צילום: אייל יצהר

ההנפקה של מבני תעשייה נועדה לאפשר לחברה להמשיך ולשרת את החוב והיא צפויה לזכות לביקושים גבוהים, לאור העובדה שהחברה ביצעה לאחרונה גיוס הון של 200 מיליון שקל והגדילה את ההון העצמי. גם בהנפקה של מבני תעשייה ישמש יהונתן כהן ישמש כיועץ ומי שיבצע את ההנפקה היא לאומי פרטנרס בניהולו של עופר גרינבאום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x