שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

שנה וחצי אחרי המכירה: יקבי כרמל עוזבת סופית את ראשון לציון

החברה שבשליטת קרן קדמה, שמכרה את היקב ההיסטורי בראשון לציון תמורת 165 מיליון שקל והקימה יקב חדש באלון תבור, מעבירה את משרדי המטה ומערך ההפצה לאזור התעשייה בשוהם. שכרה מיהב חמיאס מבנה לוגיסטיקה ומשרדים לשבע שנים בעסקה שהיקפה מוערך ב-10-20 מיליון שקל

גולן חזני 18:5730.04.16
יקבי כרמל עוזבת את ראשון לציון באופן סופי. כשנה וחצי לאחר שמכרה את מתחם היקב ההיסטורי בראשון לציון תמורת כ-165 מיליון שקל והקימה יקב חדש באלון תבור בהשקעה של עשרות מיליוני שקלים, מעבירה יקבי כרמל את משרדי המטה ומערך ההפצה שלה לאזור התעשיה שוהם.

 

החברה שבשליטת קרן קדמה שכרה מיהב חמיאס מבנה לוגיסטיקה ומשרדים בשטח כולל של כ-2,600 מ"ר, באזור התעשייה החדש של שוהם, לתקופה של שבע שנים עם אופציה לחמש נוספות. היקף העסקה מוערך בכ-10-20 מיליון שקל. המבנה שיושכר ליקבי כרמל הוא חלק ממתחם מבני לוגיסטיקה ומשרדים המוקם במסגרת אותו פרויקט, ובכך היא תצטרף לענקית הפארמה, פריגו, שלפני מספר שבועות שכרה מבנה אחר במתחם.

 

השליטה ביקבי כרמל (50%) נמכרה לפני כשלוש שנים לקבוצת משקיעים שריכזה קרן קדמה, אשר כוללת, בין היתר, את איש העסקים הבריטי ליאו נואי, לשעבר בעל השליטה בבריטיש ישראל. בנוסף, בין רוכשי השליטה ביקב נמצאים ג'יי שוטנשטיין, בעל חברת אמריקן איגל העולמית, משפחת יסלזון, ואיש העסקים הצרפתי פייר בסנינו, שבימים אלה עומד מאחורי חזרתה של ברגר קינג לפעילות בישראל. את יתרת המניות מחזיקים הכורמים והסוכנות היהודית, שקיבלה אופציה למכירת מניותיה במסגרת אותה עסקה.

 

יקב של יקבי כרמל יקב של יקבי כרמל צילום: יקיס קדרון

 

 

מאז שעברה השליטה ביקבי כרמל, בוצעו שינויים תכופים בצמרת הניהולית של החברה, ובתקופה קצרה יחסית כיהנו שלושה מנכ"לים שונים. לקראת סוף 2015 מונה ארז פז לתפקיד המנכ"ל, ואחת המשימות הראשונות שהונחו על שולחנו הייתה השלמת הפינוי של המתחם ההיסטורי בראשון לציון. זאת, על רקע העובדה שהחזקת המתחם הגדול לאחר שרובו כבר אינו פעיל בעקבות העתקת היקב לאלון תבור, הפכה לנטל כלכלי גדול על יקבי כרמל.

 

היקב הגדול בישראל

 

יקבי כרמל (כרמל מזרחי בשמה הקודם) הוקמה בשנת 1882 על ידי הברון אדמונד דה רוטשילד, והיא נחשבת היקב הגדול בישראל, המייצר מעל ל-15 מיליון בקבוקי יין בשנה. מחזור המכירות של היקב מוערך בכ-200-250 מיליון שקל בשנה.

 

יהב חמיאס היא חברה פרטית בעלת שתי פעילויות מרכזיות. האחת, היא פעילות תעשייתית, הכוללת תכנון וייצור של מיכון תעשייתי, ובמסגרתה מועסקים כ-150 עובדים. השנייה, היא פעילות נדל"ן מניב שהלכה והתפתחה לאורך השנים, עד שפוצלה מהפעילות התעשייתית בשנת 2012, ומאז פועלת להמשך התרחבותה בתחום. בראש פעילות זו שפוצלה עומד המנכ"ל אביעד יהב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x