$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

בן משה הגיש הצעה חדשה לרכישת מגה - ב-200 מיליון שקל

ההצעה מוגשת 3 ימים לאחר שנאמני הרשת הודיעו לבית המשפט כי לא קיבלו הצעות רכישה ראויות. התשלום מוצע במזומן ובמניות אלון רבוע כחול, אותה רוכש בן משה מידי הבעלים הקודמים

גולן חזני 17:3030.03.16

התפתחות משמעותית נוספת במגה, לאחר עזיבתו של המנכ"ל רביב ברוקמאייר. לכלכליסט נודע כי היום (ד') הגיש מוטי בן-משה לנאמני החברה הצעה כספית לרכישת הרשת. 

ההצעה מוגשת שלושה ימים לאחר שנאמני מגה גבי טרבלסי אהוד גינדס ואמיר ברטוב הודיעו לבית המשפט כי אין בידיהם הצעות ראויות לרכישת הרשת. הנאמנים ציינו בין היתר כי עד כה ההצעות שקיבלו "לא מספקות", שכן הן כוללות תנאים מתלים "בעייתים ביותר אשר לא היה ניתן לקבלם".

 

בן משה מציע עבור הרשת 200 מיליון שקל, סכום גבוה יותר מההצעות שהגישו רמי לוי (111 מיליון) והאחים שבע, בעלי השליטה בביכורי שדה (150 מיליון שקל). התשלום שמציע בן-משה הינו במזומן ובמניות של אלון ריבוע כחול, החברה אותה רוכש בן משה ששלטה במגה עד כניסתה להקפאת הליכים.

 

בן משה מציע עבור המלאי של החברה סכום של 140 מיליון שקל ובנוסף הסכים לשמר את הכסף בקופת החברה, המוחזק על ידי הנאמנים - סכום  של 140 מיליון שקל. ההצעה אמורה להותיר בקופת הנאמנים 480 מיליון שקל.

 

בהצעה שהעבירו באי כוחו של בן משה, עו"ד רענן קליר ממשרד קליר בנימיני ועו"ד דוני טולידאנו ממשרד ארדינסט, בן נתן, טולידאנו ושות', מודגש כי קיימת היתכנות גבוהה להוצאת המתווה של בן משה אל הפועל באופן ודאי ומהיר.

 

מוטי בן משה מוטי בן משה צילום: עמית שעל

 

נאמני מגה אמרו בתגובה: ״מדובר במכתב ולא בהצעה שנתמכת בערבות. אין במכתב דבר למעט ניסיון לחמוק מהתחייבויות של רבוע כחול ורבוע נדל״ן כלפי מגה ונסיון לקבל הפטר מאחריות לנושאי משרה של רבוע כחול ורבוע נדל״ן, והכל במסווה של הצעה. יצויין כי מצבה המשתפר של רשת מגה מקטין את הדחיפות למכירה, מאחר וערכה עולה בהדרגה״.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x