$
בורסת ת"א

יורוקום תקבל 57 מיליון שקל בונוס על ביצועי yes

בהסכם המכירה של yes מיורוקום לבזק, נקבע כי חברת יורוקום תקבל בנוסף ל-680 מיליון שקל עבור המכירה גם בונוס שיחולק לשלוש שנים עבור עמידה ביעדי תזרים חופשי

אלירן מלכי 14:1517.03.16

חברת יורוקום, בבעלות איש העסקים שאול אלוביץ', צפויה לרשום הכנסה של 256 מיליון שקל. כאשר 194 מיליון שקל היא תקבל בתור דיבידנדים מפעילות בזק, 5.5 מיליון מ"דמי ניהול" שבזק משלמת ליורוקום ו-57 מיליון כתוצאה מבונוס על ביצועי yes.

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בהסכם המכירה של yes מיורוקום לבזק, נקבע כי חברת יורוקום תקבל בנוסף ל-680 מיליון שקל עבור המכירה גם בונוס שיחולק לשלוש שנים עבור עמידה ביעדי תזרים חופשי, כאשר הבונוס המקסימלי יעמוד על 170 מיליון שקל.

 

בהסכם המודד את יעדי התזרים החופשי של yes ישנה חלוקה לביצועים אשר נקבע בהסכם ההתקשרות בין החברות. במהלך בניית העסקה, היה ויכוח על גובה הביצועים של חברת הלווין. ביורוקום נקטו גישה אופטימית יותר מהגישה השמרנית של בזק ולאחר דיונים רבים הוחלט לחלק את הביצועים של אותה שנה ל-3 מדרגות, כאשר על כל מדרגה תהיה יורוקום זכאית לגמול שונה.

 

שאול אלוביץ' שאול אלוביץ' צילום: יובל חן

 

בכדי לעמוד ביעדי התזרים לתקופה של שלוש שנים, צריכה yes להציג תזרים חופשי של מעל 836 מיליון שקל בשביל הרף המינימלי, 989 מיליון עבור הרף הנורמטיבי ו-1,058 מיליון עבור הרף המקסימלי. בנוסף לכך, יורוקום מצפים להכנסה נוספת של עד 200 מיליון שקל בעקבות מכירת החברה, ונמצאים במגעים מול רשויות המס.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x