$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

תש"י מכרה 10% מהרכבת הקלה בירושלים תמורת 70 מיליון שקל

קרנות הפנסיה של המורים רכשו מקרן תשתיות ישראל את האחזקה לפי שווי של 700 מיליון שקל. העסקה משקפת לתש"י תשואה של פי חמישה על השקעתה לפני חמש שנים בזכיינית הרכבת סיטיפס. היא תמשיך להחזיק ב־20% מסיטיפס באמצעות קרן 2 שלה

גולן חזני 08:0908.03.16

אקזיט נוסף וחמישי לקרן תשתיות ישראל. ל"כלכליסט" נודע כי הקרן מכרה 10% מסיטיפס, זכיינית הרכבת הקלה בירושלים, לקרנות הפנסיה של המורים תמורת 70 מיליון שקל. הקרן דיווחה למשקיעיה על העסקה, שמשקפת לסיטיפס שווי של כ־700 מיליון שקל. המכירה כפופה עדיין לאישור של הגופים הרגולטוריים.

העסקה משקפת לקרן תש"י תשואה של פי חמישה על השקעתה בסיטיפס בתוך חמש שנים, ולאחריה היא ממשיכה להחזיק בכ־20% מסיטיפס, באמצעות קרן תש"י 2. אשטרום מחזיקה ב־50% מהמניות, הראל ב־20% וקרנות הפנסיה של המורים ב־10%.

 

העסקה מגלמת שינוי משמעותי בשווי סיטיפס לעומת רכישה של 12.5% מהמניות שביצעה אלייד השקעות של יצחק סוארי ב־2013 מאשטרום, לפי שווי של 300 מיליון שקל. מניות אלה נמכרו חזרה לאשטרום במחיר שלא פורסם.

רכבת קלה
רכבת קלה צילום: מיקי נועם אלון

 

האקזיט הנוכחי הנו החמישי מבין האקזיטים שהשלימה קרן תש"י, ובהם מכירת אחזקותיה בכביש 6 תמורת 135 מיליון שקל לכלל ביטוח ומכירת מניות הבכורה בדליה אנרגיות לקרנות הפנסיה עמיתים ב־250 מיליון שקל.

 

תש"י, קרן השקעות פרטית בניהול ירון קסטנבאום, הוקמה בידי חברת הביטוח הראל, עו"ד יהודה רוה וקסטנבאום, והיא פועלת בתחומי התשתיות, האנרגיה והתחבורה. היקפה כ־1.1 מיליארד דולר ועם אחזקותיה נמנות מפעילת הרכבת הקלה קונקס, נתיבי היובל כביש 431, מתקן ההתפלה בפלמחים וסוויספורט מסוף המטענים בנתב"ג. בימים אלה היא מגייסת קרן שלישית בהיקף של 800 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x