$
בורסת ת"א

"בעוד כשנתיים גזית גלוב תהיה יותר חזקה, למרות שהדרך לשם עוד ארוכה"

האנליסטים לא מתרגשים מירידה של 35% בערכה של חברת הנדל''ן ב-12 החודשים האחרונים, על רקע ההפסד בדורי והחשיפה שלה למדינות הנפט שסבלו מפיחות במטבע. ווליו בייס: "השוק מעניש את החברה ולא בצדק"

אורן פרוינד 14:2901.03.16
חיים כצמן נחת אתמול בישראל וצפוי להתחיל בסבב פגישות עם כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות הגדולים בישראל. הוא עושה את זה בכדי להתמודד עם נפילה של 35% במניית גזית גלוב ב-12 החודשים האחרונים על רקע הפסד של מיליארד שקל בדורי והחשיפה שלה למדינות הנפט שסבלו מהיחלשות במטבעות והקטינו בכך את ההון העצמי של גזית גלוב.

 

בנתיים האנליסטים הישראלים סבורים כי הירידה החדה במניה מוגזמת. האנליסט שי ליפמן מווליו בייס פרסם היום סקירה ראשונית על גזית גלוב וציין כי "אנו ממליצים לנצל את המצב כיום ולהגדיל את האחזקות במניית גזית גלוב. אנו מתחילים לסקר את חברת גזית גלוב בהמלצת לפי מחיר יעד של 39 שקל למניה, אפסייד של כ-30% על מחיר השוק".

 

ליפמן הסביר כי "סאגת קבוצת א. דורי משכה את מירב תשומת הלב של המשקיעים בקבוצת גזית זה זמן מה, ובצדק. בסופה מסיימת גזית גלוב את ההרפתקה עם הפסד כספי ובפגיעה במוניטין, את הנעשה לא ניתן להשיב כמובן אך אי אפשר להתעלם מהיכולות המוכחות על פני שני עשורים של בעלי השליטה, חיים כצמן ודורי סגל, בתחומי הנדל"ן והפיננסים הבינלאומיים ולהערכתנו, הם ינווטו את הקבוצה חזרה לצמיחה והשאת ערך".

 

חיים כצמן יו"ר קבוצת גזית גלוב 2016 חיים כצמן יו"ר קבוצת גזית גלוב 2016 צילום: Agaton Strom

 

עוד ציינו בווליו בייס כי "מעבר למודל משולב המבוסס יותר על נדל"ן פרטי לצד אחזקה בחברות ציבורית, מצב כזה יחייב את גזית גלוב להפוך את אחת האחזקות הסחירות העיקריות שלה בצפון אמריקה או באירופה לחברה פרטית ע"י הכנסת שותפים פיננסיים וביחד למחוק את החברה הבת ממסחר ולהפוך אותה לפרטית".

 

גם בן נובו שלם, מנהל מחלקת המחקר של בית ההשקעות אפסילון, סבור כי מדובר בהזדמנות קנייה.

 

 

"אנו סבורים שהנהלת החברה מבינה את הסיכונים הטמונים ברמת המינוף הנוכחית והיא מסוגלת להוריד את רמתו. כמו כן, להערכתנו בארסנל של גזית גלוב ישנם מספיק כלים על מנת לבצע זאת.

 

שלם ציין כי "בכנס האחרון, הובהר כי הוא הרצון של החברה להגדיל את הבעלות הישירה על הנדל"ן הפרטי". במבט קדימה, הוא מוסיף "אם החברה תצליח לבצע מספר מהלכים על מנת להקטין את רמת המינוף, לקבל רמת דירוג בינלאומית ולהגדיל את הרכיב של הנדל"ן הפרטי, בעוד כשנתיים-שלוש גזית גלוב תהיה חברה הרבה יותר חזקה ומעניינת".

 

לסיכום אומר שלם כי "למרות שעד להגשמת החזון החדש של גזית גלוב הדרך עוד ארוכה גם בהתבסס על התמחור הנוכחי המנייה זולה ולערכתנו השוק מעניש את החברה יתר על המידה. בהתבסס על התמחור הנוכחי, להערכתי המניה מתחילה להיות מעניינת להשקעה והתמחור הנוכחי נראה כנקודת כניסה מאוד נוחה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x