שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

צעד קדימה צעד אחורה: קרן Terracap משכה הצעת הרכישה לקבוצת אלון

הקרן הקנדית שהציעה להזרים 800 מיליון שקל לקבוצה חזרה בה, לנוכח התגובה העוינת של מחזיקי האג"ח בחברה הבת אלון רבוע כחול. תבחן צעדיה מחדש לאחר התבהרות המצב באלון רבוע כחול

גולן חזני 10:5914.02.16

הקרן הקנדית Terracap מושכת הצעתה לרכישת קבוצת אלון. ההצעה שנחשפה ב"כלכליסט" פירטה גם את ההתייחסות העויינת של מחזיקי האג"ח של אלון ריבוע כחול למהלך.

 

Terracap כתבה במייל שהגיע לפני דקות אחרות להנהלת אלון כי בשל העובדה שישנו תהליך מכירה של השליטה בחברה הבת אלון ריבוע כחול אין טעם לבצע כרגע עסקה בחברה האם, עד להתבהרות המצבה בחברה הבת. הקרן הודיעה כי תשקול צעדיה העתידיים.

מוקדם יותר פורסם כאמור כי בעל השליטה בקבוצת אלון, שרגא בירן, קיבל הצעה של קרן קנדית להשקיע 800 מיליון שקל בקבוצת אלון - החברה המחזיקה באלון רבוע כחול. 

 

עפ"י ההצעה, מחצית מהסכום, 350 מיליון שקל, תועבר לחברה הבת אלון רבוע כחול, ותשמש לפרעון האג"ח של החברה שעומד על 380 מיליון שקל.

 

במידה שההצעה היתה ממשיכה להיות בתוקף היה בה כדי לטרפד את הליך מכירת השליטה באלון ריבוע כחול - לאחר ששני המתמודדים מוטי בן משה ומשפחת גינדי - באמצעות גינדי החזקות - הגישו הצעות להזרמת מיליארד שקל לחברה.ההצעה של הקרן הקנדית עוררה זעם בקרב מחזיקי האג"ח של אלון רבוע כחול.

 

שרגא בירן שרגא בירן צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x