$
המלצות 2016

המלצות 2016

נדל"ן מניב, תוכנה ודולר ב-4 שקלים: ההמלצות של מזרחי טפחות ל-2016

לאחר שהמלצותיו ל-2015 רשמו תנועות חדות לשני הצדדים, במזרחי הולכים השנה על מניות שהוכיחו את עצמן - למעט יוצאת דופן אחת. בתחום האג"ח - מזרחי ממליץ על רציו, ומאזן בסולידיות של נורסטאר. התחזית על המדדים? אמן ואמן

מיקי גרינפלד 14:4222.12.15
מזרחי טפחות חוזר לפרויקט "כלכליסט" עם המלצות חדשות לשנת 2016 - לאחר שכל 5 המניות עליו המליץ בשנה שעברה רשמו תנועות חדות ב-12 החודשים האחרונים, לטוב ולרע. מול שתי הצלחות מרשימות, עם מטריקס שקפצה השנה ב-33% וסאפיינס שזינקה ב-38% - ההמלצה על פוקס הניבה נפילה של 46%, שיכון ובינוי איבדה השנה 25% ואיתוראן ירדה ב-18%.

 

 

 

המלצות האג"ח של מזרחי טפחות בשנה שעברה הניבו תשואה שנתית של עד 6%, בהובלת רפק ד' (עלייה שנתית של 5.2%) ודה זראסאי ב' (6.1%)

 

פרויקט "המלצות 2016" עובר אם כן לפרק של מזרחי טפחות, הבנק המנוהל על ידי אלדד פרשר: במזרחי טפחות ממשיכים עם סאפיינס שהוכיחה את עצמה לשנה נוספת, מוסיפים לה עוד שתי מניות נדל"ן מניב שעשו חייל ב-2015, ומוציאים הימור מעניין על שינוי כיוון בגולף לצד החיובי. מעניין לא פחות - האמון שמביעים בבנק באגרות החוב של כלכלית ירושלים ומבני תעשיה, ובכסף שיזרום מלווייתן.

 

מניות

 

סאפיינס. תשואה ב-2015 - 38%

האנליסטית אורית לוין: סאפיינס מפתחת תוכנות ופתרונות חדשניים לתעשייה הפיננסית, בפרט לענף הביטוח. החברה נהנית ממספר גורמים: צמיחה בשוק הביטוח העולמי; שדרוג תוכנות בתדירות גבוהה בשנים האחרונות; תחרות מול מספר בודד של חברות שעוסקות אך ורק בתחום התוכנות לביטוח; מיזוגים, רכישות והתרחבות לתחומים חדשים וצומחים. קצב צמיחת ההכנסות של החברה עומד על 17%-20% לשנה (בנטרול השפעות מט"ח), ללא תוספת בגין מיזוגים ורכישות עתידיות. החברה מצליחה להגדיל את הצבר ולהתרחב באזורים גיאוגרפיים חדשים, תוך שדרוג התוכנות שלה וצבירת מעמד תחרותי מוביל.

 

רוני על דור מנכ"ל סאפיינס רוני על דור מנכ"ל סאפיינס צילום: יוסי אלוני

 

אלוני חץ. תשואה ב-2015 - 13.5%

האנליסטית מרים טרסיוק: חברה יציבה וצומחת, המשקיעה לטווח ארוך בחברות נדל"ן מניב בישראל ובמדינות מפותחות עם דירוג גבוה. נכון להיום משקיעה החברה בנדל"ן מניב בישראל, שוויץ, קנדה, בריטניה וארה"ב. לאור צפי להמשך סביבת ריביות נמוכות בארץ ובעולם, השקעה בנדל"ן מניב ממשיכה להיות אלטרנטיבה מעניינת. כיום נמצאת החברה בתנופת פיתוח והשקעות בארה"ב, באזור וושינגטון ובוסטון, דבר שבהמשך עשוי להציף לה ערך.

 

בזן. תשואה ב-2015 - 48%

האנליסטית יעל מישלי: שילוב של תנאי שוק חיוביים, הכוללים מחירי נפט נמוכים ומרווחי שיווק גבוהים, שיפור בפעילות הפולימרים והתייצבות החוב הפיננסי, הובילו את החברה לרצף של שישה רבעונים טובים. אנו מעריכים שהחברה תשמור על יכולתה לייצר מרווחי זיקוק גבוהים ביחס למרווחים המייצגים. בתי זיקוק נסחרת כיום לפי מכפיל רווח מנוטרל (הנטרול כולל הכנסות בשל הפרשי עיתוי, התאמת ערך מלאי לשווי שוק והשפעת שינויים בשווי הוגן של נגזרים) של 3.2. לפיכך, למרות התנודתיות הצפויה בתוצאות החברה, הנגזרת מאופי פעילותה, אנו רואים פוטנציאל לעליית מחיר המניה. 

אשטרום נכסים. תשואה ב-2015 - 24%

האנליסטית אתי אגא: אשטרום פועלת בתחום הנדל"ן המניב בישראל ובגרמניה ומייצרת תזרים נאה ויציב לאורך זמן. לחברה היקף תיק נכסים בגודל בינוני, עם פיזור ענפי גבוה יחסית ופיזור גיאוגרפי דרך חשיפה לנכסים איכותיים בשוק המשרדים הגרמני. פיזור זה תורם להקטנת התלות בשוק המקומי ולחיזוק הפרופיל העסקי. החברה נסחרת במכפיל הון 0.85 (נמוך מהמתחרים) ומכפיל FFO של 8.5 בלבד.

 

גולף. תשואה ב-2015: 31%-

האנליסט יהואש מנדלסון: אשתקד החלה החברה תכנית אסטרטגית להוספת מותגים, כניסה משמעותית לפעילות מכירה באינטרנט, ומיצוב מחדש, שיתרמו לצמיחת הרשת. בינתיים, גרמו תקופת החגים, המצב הביטחוני וסימני שאלה לגבי המכירות בחורף, לשפל רב שנתי במחיר המניה. אולם, אנו מעריכים שבשנת 2016 נחווה תיקון משמעותי, על רקע חזרה של הלקוחות לקניונים, ובזכות מהלכי התייעלות של החברה שיכללו סגירת סניפים לא רווחיים.

 

 צילום: יריב כץ

 

אגרות חוב

 

המלצות האג"ח נכתבו על ידי אנליסט מזרחי טפחות משה מאיר.

 

כלכלית ירושלים י' - תשואה 6.5%, צמודה למדד, מח"מ 3.5 שנים, דירוג מידרוג Baa2

חברת נדל"ן בינלאומית הפועלת, בעצמה ובאמצעות חברות מוחזקות, בתחום הנדל"ן המניב בישראל ובחו"ל. בבעלות הקבוצה כ 3.3 מיליון מ"ר של שטחים מניבים, בשווי של כ 12.9 מיליארד שקל, מתוכם כ 60% בישראל והשאר בגרמניה, צרפת, קנדה, רוסיה ומדינות נוספות. בנוסף, לקבוצה קרקעות ופרויקטים להקמה ולפיתוח בשווי כולל של כ - 2.6 מיליארד שקל. לטובת מחזיקי אג"ח מסדרה י' קיים שעבוד קבוע ראשון בדרגה על מניות דרבן וכל הזכויות הנלוות אליהן ביחס LTV שלא יעלה על 65%. דרבן, חברה פרטית בבעלות מלאה של כלכלית ירושלים, עוסקת בתחום נדל"ן מניב, ייזום ופיתוח מקרקעין בישראל ובמדינות בחו"ל, בעיקר בגרמניה וקנדה.

 

מבני תעשייה אג"ח ט' - תשואה 4.5%, צמודה למדד, מח"מ 1 שנים, דירוג מעלות BBB+

חברת נדל"ן מניב שעיקר הכנסותיה מדמי שכירות בישראל (74%), גרמניה (10%) וקנדה (4%). החברה מורידה בשנים האחרונות את החוב הפיננסי נטו, ושמה דגש על חיזוק וגידול תזרים המזומנים ושיפור יחסי הכיסוי. נכון ליום 30 בספטמבר 2015 לחברה נכסים מניבים לא משועבדים בישראל ובחו"ל בשווי של כ-2 מיליארד שקל ו-106 מיליון שקל בהתאמה, המהווים כ- 40% ו- 7% מנכסיה המניבים בישראל ובחו"ל, בהתאמה. כמו כן לחברה יתרות מזומנים ומסגרות אשראי לא מנוצלות בהיקף של כ-615 מיליון שקל.

 

מנכ"ל כלכלית ירושלים ומבני תעשיה דודו זבידה מנכ"ל כלכלית ירושלים ומבני תעשיה דודו זבידה

 

רפק אג"ח ד' -תשואה 4.3%, צמודה למדד, מח"מ 2 שנים, אינה מדורגת.

רפק תקשורת ותשתיות עוסקת בארבעה תחומים עיקריים: ייצוג וייעוץ, שירותי שידור, תשתיות ומחשבים ותקשורת. לצורך הנפקת הסדרה בשנת 2013 שעבדה החברה כ-3.3 מיליון מניות של חברת אר. אר. מדיה, כ-56% מסך המניות המוחזקות ע"י הקבוצה. אר. אר. מדיה, חברה ציבורית ששוויה בבורסת נסד"ק כ-160 מיליון דולר. שווי הבטוחה למחזיקי האיגרת עומד לפיכך על כ-115 מיליון שקל, בעוד שוויה הנוכחי של הסדרה הינו כ- 76 מיליון שקל.

 

 

 

רציו מימון אג"ח א' - תשואה 8%, לא צמודה, מח"מ 3.7 שנים, אינה מדורגת.

חברה ייעודית חד תכליתית(SPC) , שכל פעילותה היא גיוס מקורות כספיים עבור בעלת השליטה בחברה, רציו חיפושי נפט (השותפות), לרבות באמצעות הנפקות אג"ח לציבור. מטרת הכספים היא לשמש את השותפות למימון חלקה (15%) בהוצאות הפיתוח העתידי של שדה הגז הטבעי "לוויתן". התקבולים הצפויים לחברה מהחזר ההלוואה שניתנה לשותפות הם מקור המימון היחיד לתשלום הקרן והריבית על אגרות החוב.

 

לצורך הבטחת התקבולים נרשם שעבוד קבוע ראשון בדרגה על התמלוג (הכנסה עתידית) משדה הגז לטובת החברה. נכון להיום ההערכה היא שפיתוח מאגר לוויתן יתממש עד אמצע 2019 וההפקה תחל ב-2020. להערכתנו, זהו תרחיש סביר וככל שייחתמו החוזים ותיסגר חבילת המימון לפיתוח השדה, תהייה תשואת הפדיון של האיגרת נמוכה משמעותית מזו הנוכחית ומחזיקי האג"ח ייהנו מרווחי הון.

 

נורסטאר אג"ח ח' - תשואה 1.8%, לא צמודה למדד עם ריבית משתנה, מח"מ 2.6 שנים, דירוג מעלות A+.

חברת אחזקות שאחזקתה העיקרית היא חברת הנדל"ן המניב גזית גלוב (כ-50%). גזית-גלוב, בעצמה ובאמצעות החברות המוחזקות שלה, מנהלת ומפתחת נדל"ן מניב בצפון אמריקה, אירופה, ישראל וברזיל, תוך התמקדות בענף המרכזים המסחריים מעוגני הסופרמרקטים באזורים אורבאניים צומחים. ניהול החברה איכותי ברמה התפעולית ושמרני יחסית מבחינה פיננסית. תשואת הפדיון הגלומה כעת באיגרת, יחד עם סיכוי לאפסייד כתוצאה מעליית תשואות הפדיון הממשלתיות בשנה הקרובה, הופכים אותה כדאית בעינינו.

 

 רחל לוין מנכ"לית גזית גלוב - שבשליטת נורסטאר רחל לוין מנכ"לית גזית גלוב - שבשליטת נורסטאר צילום: גלעד קוולרציק

 

תיק השקעות מומלץ

 

רונן מנחם, מנהל יח' השקעות ואסטרטגיה מציג המלצות לתיק ברמת סיכון נמוך-בינוני:

 

20%  מהתיק יופנו למניות, מהן 8% בארץ ו-12% בחו"ל. מניות חו"ל אנו ממליצים לפלח לפי ארה"ב 7%, אירופה 3% ואחר (יפן ומתעוררים) 2%. הפיזור יכול להתבצע באמצעות מניות נבחרות ו/או מדדים.

 

75% מהתיק יופנו יופנה לאגרת חוב - מהן 30% צמודות מדד ו-45% לא צמודות. 

 

5% יופנו למט"ח/צמודי מט"ח.

 

חלוקה פנימיות של תיק האג"ח:  

37.5% אג"ח חברות, מהן 27% צמודות מדד ו-10.5% לא צמודות. החלוקה המומלצת – 15% אג"ח בנקים, 15% אג"ח חברות בדירוג AA ו-7.5% אג"ח בדירוג A.

 

37.5% אג"ח ממשלתיות , מהן 34.5% לא צמודות ו-3% צמודות מדד.

 

פינת ההימורים

 

מט"ח: שער הדולר-שקל יעמוד על 4.00 שקלים לדולר. שער היורו דולר יעמוד על 1 דולר ליורו.

 

מדדים: מדד ת"א יעלה ב-10%, מדד דאו ג'ונס יעלה גם הוא ב-10%.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x