$
שווקי חו"ל

אחרי אבן קיסר: ספרוס פוינט קפיטל בסקירה שלילית על החברות של אלשטיין

לפי בית ההשקעות שהיה אחראי לצניחה בשווי אבן קיסר הישראלית, החברות נושאות על גבן חוב גדול של אי.די.בי ומתומחרות מעבר לשוויין האמיתי. דוברו של אלשטיין: "אין ספק כי בן משה הזמין את הדו״ח ומסתתר מאחוריו. מדובר בדו"ח מופרך שכל תכליתו להטיל דופי"

גולן חזני 17:1220.11.15

מניות החברות הארגנטינאיות של אדוארדו אלשטיין - קרסוד ואירסה - מאבדות גובה ביומיים האחרונים בבורסה בארגנטינה על רקע סקירה שהוציא בית ההשקעות ספרוס פוינט קפיטל, שקבע כי החברות נושאות על גבן חוב גדול של אי.די.בי ולכן מתומחרות ביתר. אירסה יורדת בשעה זו באחוז נוסף בנאסד"ק ואילו המסחר בארגנטינה שם נסחרת קרסוד טרם החל.

 

לטענת בית ההשקעות שמתמחה במכירות בחסר (שורט) והיה גם אחראי לצניחה בשווי אבן קיסר הישראלית בהמלצה שלילית - לשתי החברות חוב של 6.7 מיליארד דולר.

 

מימין: אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה מימין: אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה צילום: אוראל כהן, אניה בוכמן

 

שתי החברות לא הגיבו בארה"ב אולם דובר קבוצת העסקים של אלשטיין בארץ האשים את מוטי בן משה שותפו עד לאחרונה. "מוטי בן משה ממשיך ברדיפתו האובססיבית אחר בעל השליטה באי.די.בי לאחר שכשל מהלכו להשתלט עליה כחוק, דבר המעורר תהיות לגבי כוונותיו העתידיות".

 

"אין ספק כי הוא זה שהזמין את הדו"ח ומסתתר מאחוריו! מדובר בדו"ח מופרך שכל תכליתו להטיל דופי ולהכפיש חברות בבעלותו של בעל השליטה באי די בי. הבחירה דווקא בשורטיסט בעל מוניטין מפוקפק והיסטוריה כושלת של עט להשכיר אינה מפתיעה'', הוסיף הדובר.

 

ממוטי בן משה טרם התקבלה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x