שווקי חו"ל

הרווח הנקי של גולדמן זאקס צלל ב-49% בגלל הוצאות משפטיות

גולדמן זאקס הפריש 1.45 מיליארד דולר על רקע חקירת הסאב פריים של משרד המשפטים. סיטי הציג מגמה הפוכה - שם הרווח הנקי המריא בגלל ירידה בהוצאות משפטיות

שירות כלכליסט 15:2916.07.15

בנק גולדמן זאקס דיווח היום (ה') על ירידה של 49% ברווח הנקי ברבעון השני לעומת התקופה המקבילה אשתקד, בשל עלייה בעלויות המשפטיות. הרווח הנקי עמד על 1.05 מיליארד דולר – או 1.98 דולר למניה – לעומת 2.04 מיליארד דולר – או 4.10 דולר למניה – ברבעון המקביל.

 

בנטרול עלויות משפטיות, הרווח הנקי העמד על  4.79 דולר למנייה, מה שעקף את תחזית הממוצעת של האנליסטים ל-3.96 דולר למניה.

 

גולדמן זאקס הפרישה 1.45 מיליארד דולר לטיפול בעלויות משפטיות וברגולציה לרבעון – זהו סכום הגדול פי 5 ממה שהקצה הבנק לעניינים אלו בשנה שעברה. ההפרשה הגדולה באה על רקע חקירת הבנק על ידי משרד המשפטים האמריקאי בעניין נוהלי הסחר בניירות ערך מגובי משכנתאות טרם משבר הסאב פריים.

 

במקביל לגולדמן זאקס, גם סיטי דיווח על תוצאות כספיות. סיטי שרשם הוצאות משפטיות בעבר על רקע אותה חקירה של משרד המשפטים, נהנה ממגמה הפוכה - עלייה ברווח הנקי בגלל ירידה בהוצאות המשפטיות. סיטי רשם רווח נקי של 4.85 מיליארד דולר, לעומת רווח נקי של 181 מיליון דולר בלבד ברבעון המקביל. הרווח המתואם למניה עמד על 1.45 דולר, מעל תחזיות האנליסטים לרווח מתואם של 1.34 דולר למניה.

 

מטה גולדמן זאקס מטה גולדמן זאקס צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x