$
בורסת ת"א

גלי ליברמן קראה בקפה ועשתה סיבוב של מיליונים על קופיקס

האשה היחידה שעוסקת במסחר בשלדים בישראל זיהתה את הפוטנציאל של רשת בתי הקפה לפני שנה. בהמשך היא רכשה 48% מהשלד של אגרי, שכנעה את הבעלים של קופיקס למזג לתוכו את הפעילות של הרשת, וגזרה קופון של 7.3 מיליון שקל

רעות שפיגלמן 08:2222.06.15

מניית אגרי, השלד הבורסאי שלתוכו מוזגה פעילות רשת בתי הקפה המוזלים קופיקס, רשמה אמנם ירידה קלה מאז השלמת המיזוג ותחילת המסחר במניה בשבוע שעבר, אך כבר ניתן להצביע על מי שהרוויח מהעסקה. גלי ליברמן, משקיעה פרטית בשוק ההון, עשתה סיבוב מוצלח על אגרי שהניב לה רווח של 7.3 מיליון שקל, חלקם על הנייר, בתוך שבועות ספורים.  

ליברמן זיהתה את ההזדמנות בקופיקס עוד לפני כשנה, אז פנתה לאבי כץ והציעה לו לשתף פעולה. קופיקס היתה אז רשת קטנה בהרבה וכץ העדיף לדחות את שיתוף הפעולה עד לתקופה האחרונה. בסוף אפריל, רכשה ליברמן 48% מאגרי מידיהם של ליאור תמר, אורי אקרמן וחברת סייקס, תמורת 2.5 מיליון שקל. רק אחרי שהחזיקה בשליטה בשלד חתמה על הסכמים עם אבי כץ ובעלי קופיקס למיזוג פעילות הרשת לתוך השלד. בינתיים, במהלך מאי ותחילת יוני מימשה ליברמן 19% ממניות אגרי שבידיה ברווח של מיליון שקל.

 

המיזוג של קופיקס לאגרי נעשה לפי שווי של 101 מיליון שקל, כאשר בעלי השליטה המקוריים באגרי – תמר, אקרמן וחברת סייקס – קיבלו 5% מהחברה הממוזגת, ליברמן נשארה עם 4.4% ואת היתר קיבלו בכירי קופיקס. שבוע לאחר השלמת העסקה החל המסחר במניות החברה הממוזגת בבורסת תל אביב. שווי השוק של אגרי כיום עומד על 200 מיליון שקל מה שגוזר לאחזקתה של ליברמן בחברה שווי של 8.8 מיליון שקל.

 

ליברמן, שפעלה בתחילת דרכה בחיתום של חברת הראל, עוסקת בתיווך ניירות ערך ופעילה בשוק ההון כבר למעלה מעשור, והיא כל הנראה האשה היחידה בישראל המעורבת בתחום הסחר בשלדים בורסאיים. אחד הפעילים בשוק ההון מתאר את ליברמן כאדם יציב, עם רגליים על הקרקע וככזאת שלא מרבה לקחת סיכונים. "גלי קנתה חלק מקופסת תכשיטים ריקה, לאחר מכן הגיעו התכשיטים היקרים וגלי נשארה גם עם הנתח מהקופסה וגם עם הנתח מהתכשיטים היקרים. כשתמכור את התכשיטים היקרים תגזור קופון של כמה מיליונים", אמר איש עסקים המכיר את ליברמן.  

 

גלי ליברמן גלי ליברמן צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x