בורסת ת"א

אלשטיין הודיע כי נענה להצעת בן משה ויירכוש חלקו באי.די.בי

מנגד, טוען בן משה כי הודעתו של אלשטיין סותרת את ההסכם בין הצדדים. אלשטיין מעונין לקנות את חלקו של בן משה תמורת 152 מיליון שקל

גולן חזני 08:0110.06.15

אדוארדו אלשטיין הודיע הבוקר (ד') כי נענה למנגנון הבמב"י ויירכוש את כל מניותיו של מוטי בן משה בקבוצת אי.די.בי- ישלם כ-152 מיליון שקל ויגדיל את האחזקה שלו ל-81% (לעומת 61% עד כה). לאחר הרכישה יהיה אלשטיין בעל שליטה יחיד בחברת האחזקות, שמחזיקה בין השאר בשופרסל וסלקום.

 

עם זאת, תגובתו הבוקר של בן משה דוחה את מכתבו של אלשטיין וטוענת כי ההיענות של אלשטיין לא עומדת בתנאי ההסכם בין הצדדים. בן משה מסר כי "בהסתמך על תגובתו של אלשטיין שאינה מהווה תשובה, הרי שאי מתן תשובה על פי מנגנון הבמב"י בהסכם בעלי המניות, משמעה שאלשטיין מוכר. בהתאם לזאת, בן משה נערך לאלתר להשלמת שליטתו בחברה. יודגש, כי תשובתו המפותלת והחמקנית של אלשטיין איננה מפתיעה ותכליתה היחידה, מעבר לזריית חול בעיני כולנו, היא למשוך זמן תוך התעלמות בוטה ממנגנון הבמב"י".

 

בן משה ביקש לבצע את הבמב"י ולמכור את מניותיו תוך הסרה של כל ההתחייבויות שנטל על עצמו כלפי הקבוצה. התחייבויות אלה כוללות בראש וראשונה לרכוש מבעלי המניות מהציבור מניות תוך תשלום 256 מיליון שקל. הוא קיווה שאלשטיין יטול זאת על עצמו במידה ויסכים לרכוש.

 

אבל הסכם הבמב"י בין השניים לא כןלל סעיף שמתייחס לסכום הזה, משום שהצעת הרכש היא דבר שנולד אחרי שהשניים חתמו על הסכם השליטה המשותף. אלשטיין סבור שבן משה צריך להישאר עם ההתחייבות הזו ובמכתב הסכים להשאיר את הסוגיה להכרעת הבורר עמירם בינימיני שדן במקביל בסכסוך בין השניים. את התגובה של בן משה רואים בצד של אלשטיין כתגובה טבעית של מי שהפסיד ונראה שאכן הבורר יהיה זה שיקבע בסוגיה.

 

כך למעשה, הסאגה לא הסתיימה, אבל נראה שההכרעה מתקרבת. השלמת ההיפרדות בין השניים תיעשה בהליך הבוררות ובן משה יהיה זה שיימכור. גם הדח"צים בחברה מבינים זאת והביאו זאת לביטוי בשורת החלטות שקיבלו באחרונה.

 

לדברי מקורבים לחברה: "אלשטיין נהג לפנים משורת הדין והשאיר את ההכרעה בשאלה לבורר. מה שעושה עכשיו בן משה הוא זריית חול בעיני הציבור. העסקה גמורה, הוא בחוץ ושום תעלול תקשורתי לא יסייע לו לשנות זאת. התשובה שניתנה היא בדיוק לפי המנגנון, וכל טענה אחרת היא הטענה מטעה את הציבור".

 

ההודעה של אלשטיין נמסרה היום למרות שהדרישה של אלשטיין מבן משה להחייב לתקופת צינון של שנתיים לא התקבלה. כך, תיאורטית, יוכל בן משה לשוב לעמדת שליטה בקבוצה באמצעות הזרמת הון לאחת מהחברות הבנות הציבוריות שלה - כמו למשל חברת האחזקות דסק"ש.

 

מימין: מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין מימין: מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x