$
שווקי חו"ל

האם הבורסות הסיניות יקפצו ברביעי הקרוב?

חברת המדדים MSCI תודיע בשלישי בלילה האם תשלב במדד השווקים המתעוררים שלה את המניות הנסחרות ביואן. בשוק מעריכים כי החלטה חיובית, השבוע או בהמשך הדרך, תוביל לעליות חזקות במניות הסיניות הגדולות

שירות כלכליסט 20:2808.06.15

יום רביעי הקרוב עשוי להיות יום ענק לבורסות הסיניות. באותו יום, כ-4 שעות לפני פתיחת המסחר בבורסת שנגחאי, תודיע חברת ניהול המדדים MSCI אם היא מתכוונת להכניס למדד השווקים המתעוררים מניות הנסחרות ביואן. על פי הערכות בשוק, הודעה חיובית של MSCI תגרום לטיפוס חד של המניות של החברות הגדולות הנסחרות בשנגחאי.  

בוול סטריט ג'ורנל דיווחו כי קרנות בינלאומיות גדולות מתכוונות לרכוש מניות סיניות עוד לפני ההחלטה של MSCI - שצפויה להתפרסם בשעה 24.30 בלילה שעון ישראל (5.30 לפנות בוקר שעון שנגחאי) באתר של החברה הפיננסית.

 

המהלך האפשרי מצד MSCI זכה לכותרות רבות בסין, אך האנליסטים מזהירים מציפיות יתר. לדבריהם, ישנה סבירות כי ב-MSCI יחליטו שלא לכלול בשלב זה את המניות האמורות, ולהמתין עד שהרפורמות הפיננסיות שהונהגו במדינה יתרמו את תרומתן לייצוב הכלכלה. בה בעת, הסברה הרווחת כי גם אם לא תיפול החלטה על הכללה השבוע, המהלך יצא לפועל בהמשך.

 

הברוקר איליה פייגין מ- WallachBeth קפיטל בניו יורק מעריך כי "יש סיכוי גדול מ-80%" שהמניות הסיניות יצטרפו למדד עד יוני 2016", והוסיף כי גם הכרזה חיובית ביום שלישי בלילה לא בהכרח תחייב הכללה מיידית של המניות. "ההכרזה של השבוע תהיה כנראה בסגנון הצהרה בנוגע לעתיד", מעריך פייגין, שצופה כי במוקדם או במאוחר, MSCI תבצע את המהלך - בהתחשב בצמיחה המהירה בשווי של שוק המניות הסיני. "אי אפשר להתעלם מהחשיבות של סין מבחינת שווי שוק והתרומה הכלכלית שלה", אמר פייגין.

 

מנגד, אנליסטים של בגואטוי ג'ונאן סקיורטיס (Guotai Junan Securities), אחת מחברות הברוקראג' הגדולות סין, מעריכים כי בטווח הקצר יהיה קשה להכניס את המניות הסיניות למדדים העולמיים של MSCI, בין השאר מכיוון שהגישה למשקיעים מוסדיים אינה מספיקה. "כדי לזרז את התהליך, סין צריכה להאיץ את הפתיחה של שוקי ההון", כתבו האנליסטים של החברה.

 

בין אם ב-MSCI יחליטו לקבל את המניות הסיניות כבר השבוע או בהמשך, למהלך בוודאי תהיה השפעה משמעותית. בשלב זה, המניות הסיניות הנסחרות בהונג קונג מייצגות 25% ממדד השווקים המתעוררים של MSCI., אם יצטרפו גם המניות הנסחרות בסין, מיליארדי דולרים בקרנות אחריהן עוקב המדד יזרמו לשנגחאי כדי להתאים להרכב החדש של המדד. על פי הערכה שפרסמו ב-HSBC, המניות הסיניות עשויות להוות 23% מהמדד מרגע שהן "יהיו זמינות לגמרי למשקיעים בינלאומיים".

 

הבורסה בשנגחאי הבורסה בשנגחאי צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x