שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

שלמה זוהר: "רוצים להכפיל את פורטפוליו הדירות בברלין"

קבוצת איי.די.או, בניהולו של זוהר, הודיעה כי החברה־הבת Swallowbird תצא להנפקת מניות בבורסת פרנקפורט. היקף המינימום של הנפקה יעמוד על 400 מיליון יורו

אורן פרוינד 07:4703.06.15

קבוצת איי.די.או, המרכזת את פעילות הנדל"ן של קבוצת שיכון ובינוי מקבוצת אריסון בגרמניה, מתקרבת להנפקת מניות ראשונית (IPO) בבורסת פרנקפורט של החברה־הבת Swallowbird (100%).

 

דירקטוריון החברה אישר אתמול את ההנפקה שצפויה לצאת לפועל בשבועות הקרובים על בסיס הדו"חות הכספיים של הרבעון הראשון של 2015.

 

החברה חשפה כי היקף ההנפקה יעמוד על מינימום של 400 מיליון יורו. זאת מתוך רצון להיכנס לבורסה הראשית של פרנקפורט, שרף הכניסה אליה הוא הון עצמי של כ־400 מיליון יורו.

 

הנהלת איי.די.או לא הודיעה לפי איזה שווי היא מתכננת לבצע את ההנפקה בפרנקפורט, אולם ציינה "שהשווי ישקף לחברה־הבת שווי המוערך ביותר משווייה הנוכחי של איי.די.או בבורסה בתל אביב".

 

השווי של איי.די.או בישראל, שעומד על 1.7 מיליארד שקל, כולל בתוכו את החוב והמזומנים שמוחזקים אצלה בקופה. אם מוסיפים את החוב ומנטרלים את המזומן שבקופה, מקבלים שווי של 2.2 מיליארד שקל לחברה־הבת Swallowbird.

 

במקביל, דיווחה הנהלת איי.די.או כי היא צפויה למכור מניות בהנפקה. כך שחלק מהכסף ייכנס לתוך החברה כהון עצמי וחלק יגיע לחברה־האם הרשומה בישראל וישמש אותה לצורך פירעון חובות לשלוש סדרות האג"ח שהיא מחזיקה בתל אביב בהיקף של 715 מיליון שקל.

 

 

משמאל שלמה זוהר, משה רוזנבלום, ליאורה עופר, אבי לוי, עופר קוטלר, יוסי ביינארט, אורי יהודאי ורונן נקר משמאל שלמה זוהר, משה רוזנבלום, ליאורה עופר, אבי לוי, עופר קוטלר, יוסי ביינארט, אורי יהודאי ורונן נקר

 

"אנחנו רוצים להכפיל בשלוש השנים הבאות את פורטפוליו הדירות שלנו", הסביר ל"כלכליסט" מנכ"ל איי.די.או שלמה זוהר, שנמצא בימים אלו בפרנקפורט לצורך קידום ההנפקה, את הסיבה העיקרית לביצועה. "אנחנו רוצים להיות ברשימה הראשית של בורסת פרנקפורט ורוצים להיות במדד ה־EPRA (מדד מרכזי לחברות נדל"ן באירופה – א"פ). זה יביא לנו משקיעים בינלאומיים וסחירות גבוהה במניה", אמר זוהר.

 

בדצמבר האחרון Swallowbird רכשה 5,800 דירות במערב ברלין בשטח כולל של 400 אלף מ"ר, ובסכום כולל של 2 מיליארד שקל — עסקה שהגדילה את מספר היח"ד בבעלותה של החברה מכ־8,200 יח"ד לכ־14 אלף יח"ד, בשווי כולל של כ־5.5 מיליארד שקל. להערכת החברה, הכנסותיה הכוללות משכר דירה עם השלמת העסקה יסתכמו ב־315-305 מיליון שקל בשנה, וה־FFO (תזרים מזומנים מפעילות) יעמוד על 130-120 מיליון שקל בשנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x