$
שווקי חו"ל

גזית-גלוב בעסקת ענק: רוכשת את Sektor הנורבגית ב-1.5 מיליארד יורו

עם השלמת הרכישה החברה הבת, סיטיקון, תהפוך לחברה הציבורית הגדולה ביותר באזור הנורדי והשלישית בגודלה באירופה. חיים כצמן ל"כלכליסט": "הטלפון הראשון שכל חנות חדשה שתגיע לאזור תרים - יהיה אלינו"

אורן פרוינד 17:2225.05.15

רכישה גדולה ראשונה לגזית גלוב בשנת 2015. חברת הנדל"ן הישראלית שבשליטת אנשי העסקים חיים כצמן ודורי סגל מודיעה היום כי חברת הבת, סיטיקון (42.8%), התקשרה בהסכם לרכישת מלוא מניותיה של חברת Sektor Gruppen, החברה השנייה בגודלה בתחום מרכזי מסחר מעוגני סופרמרקטים בנורבגיה.

 

סיטיקון תשלם בתמורה כוללת בסך כ-1.5 מיליארד יורו (כ-6.3 מיליארדי שקל), זאת בכפוף להתאמות מקובלות במועד השלמת העסקה. התמורה תשולם במזומן (כ-541 מיליוני יורו) והשאר בדרך של נטילת חוב. עם השלמת הרכישה סיטיקון תהפוך לחברה הציבורית הגדולה ביותר בתחומה באזור הנורדי והשלישית בגודלה באירופה.

 

סיטיקון תממן את הרכישה באמצעות הנפקת זכויות בהיקף של כ- 600 מיליון יורו ובאמצעות הלוואת גישור של כ- 250 מיליון יורו מסינדיקציה של בנקים ובמידת הצורך קווי אשראי קיימים של החברה. כמו כן, התקבלו הסכמות מבנקים שהעמידו מימון ל- Sektor ביחס להמשך העמדת מימון בסך של כ-671 מיליון יורו גם לאחר השלמת העסקה ביולי 2015.

 

מימין חיים כצמן ורוני סופר מימין חיים כצמן ורוני סופר צילום: אוראל כהן

 

גזית-גלוב התחייבה כלפי סיטיקון לנצל את מלוא הזכויות שתוצענה לה במסגרת הנפקת הזכויות, בהתאם לשיעור החזקתה בסיטיקון (42.8%) בהיקף של 257 מיליון יורו, לצד התחייבות מקבילה מטעם חברת בת מקבוצת קרן הפנסיה הגדולה ביותר בקנדה, CPPIB, בעלת המניות השנייה בגודלה בסיטיקון (15%), לנצל את זכויותיה בהתאם לחלקה היחסי. יועצי העסקה הינם JP Morgan,SEB ו-Pangea Property Partners.

 

מה דעתך על מניית גזית גלוב:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
בהתבסס על דיונים שקיימה סיטיקון עם סוכנויות הדירוג שלה, סיטיקון מצפה כי הדירוג הנוכחי שלה (BBB על ידי Standard & Poor's ו- Baa2 על ידי Moody's) יישמר לאחר העסקה, בכפוף להנפקת הזכויות הצפויה ותנאים נוספים הקשורים לעסקה.

 

בדומה לגזית גלוב, Sektor Gruppen הינה חברה פרטית הפועלת בתחום הניהול והפיתוח של מרכזים מסחריים מעוגני סופרמרקטים בנורבגיה. מרבית נכסי Sektor (כ- 95%) ממוקמים בשלושת המרכזים הכלכליים של המדינה, באוסלו, אחת הערים הצומחות ביותר באירופה וכן בערים Bergen ו- Stavanger, שתי ערים על חוף הים הצפוני. סך הנכסים המנוהלים על ידי Sektor כוללים שטח להשכרה העולה על 600 אלפי מ"ר (מתוכם כ- 400 אלפי מ"ר בבעלות Sektor).

 

הנכסים של Sektor הניבו ב-2014 הכנסות של 127 מיליון יורו ו-NOI של כ-75 מיליוני יורו. התשואה נטו כיום בגין הנכסים (Net Initial Yield) הינה בשיעור של כ- 5.2%. נכון לסוף שנת 2014 שיעור התפוסה בנכסי Sektor עמד על כ-96.5%. בשיחה עם "כלכליסט" הסביר כצמן מדוע בחר להגדיל חשיפה לשוק הנורדי. "זה הזדמנות מיוחדת להעשיר את החשיפה שלנו לשוק הנורדי. זה אזור שאנו כבר מכירים אותו והוא מצוין וימשיך לצמוח בעתיד. כל חנות חדשה שתגיע לאזור אנחנו נהיה הטלפון הראשון שהיא תרים. היא משמעותית כי היא ממצבת אותנו כשחקן הכי גדול באזור הזה. בעין ציפור זה אזור בגודל של קנדה עם תלג בגודל של קנדה. מעבר לכבוד יש לזה משמעות לדיירים שלנו שיודעים שיכולים אצלנו לקבל פיתרון לכל האזור. כך שהעסקה עצמה טובה מאוד וזה נכס אסטרטגי".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x