שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

למרות מיעוט ימי המסחר: גיוסים של 4.5 מיליארד שקל לקרנות באפריל

הגיוסים התרכזו בעיקר בקרנות האג"ח ובקרנות המנייתיות. הפדיונות התרכזו בקרנות הכספיות ובקרנות השקליות

שי סלינס 11:0003.05.15

קרנות הנאמנות המסורתיות (בנטרול אלו הכספיות) רשמו גיוסים של כ-4.5 מיליארד שקל בחודש אפריל, כך לפי נתונים שפורסמו על ידי כלכלני מיטב-דש. מתוך סכום זה כ-1.5 מיליארד שקל משוייכים לקרנות המחקות ו-3 מיליארד שקל נותבו לקרנות המנוהלות. 

לשם השוואה, בחודש מרץ רשמו הקרנות המסורתיות גיוסים של 5.12 מיליארד שקל - אולם חשוב לזכור כי אפריל היה חודש עם יחסית מעט ימי מסחר.

 

קרנות אג"ח כללי, בדגש על קרנות מעורבות עם חשיפה מנייתית, קרנות 10/90 ודומותיהן, גייסו החודש 2.6 מיליארד שקל - ירידה קלה לעומת החודש הקודם. כמו כן, בעקבות העליות בשערי אגרות החוב הקונצרניות, חלה החודש ירידה של כ-25% בקצב הפדיונות של קרנות אג"ח חברות לעומת החודש הקודם, הנאמדים בכ-150 מיליון שקל באפריל ובכ-1.8 מיליארד שקל מתחילת שנה. הקרנות המנייתיות סיכמו את חודש אפריל עם גיוסים של 660 מיליון שקל - ירידה של כ-20% בקצב הגיוסים לעומת החודש הקודם.

 

 

 צילום: shutterstock

 

קרנות אג"ח מדינה גייסו החודש קרוב ל-1.3 מיליארד שקל - ירידה קלה בקצב הגיוסים לעומת החודש הקודם. מתחילת השנה, קרנות אג"ח מדינה גייסו 4.6 מיליארד שקל.

 

הקרנות השקליות רשמו בחודש החולף פדיונות של 450 מיליון שקל - זינוק של כ-20% בקצב הפדיונות לעומת מרץ.

 

מתחילת השנה הקרנות המסורתיות גייסו כ-13.3 מיליארד שקל המתחלקים ל-7.6 מיליארד שקל בקרנות המנוהלות ו-5.7 מיליארד שקל בקרנות המחקות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x