$
שווקי חו"ל

האנליסטים בארה"ב ספקנים: עסקת טבע מיילן בסימן שאלה

תגובות בשוק האמריקאי: העסקה מסכנת את טבע - תהיה חייבת להעלות את מחיר ההצעה שהגישה למיילן. בקרן ההשקעות קלנר צופים מכשולים רבים לחברה הישראלית: "מישהו צפוי להישאר בבוץ, או פריגו או טבע"

מיקי גרינפלד 20:4821.04.15

האנליסטים האמריקאים מגיבים בספקנות להצעה העוינת שהגישה טבע לרכישת מיילן - הצעה העומדת על 40 מיליארד דולר ומשקפת מחיר של 82 דולר למניה. ההסכמה הרווחת - במחיר הנוכחי שהציעה טבע העסקה לא תושלם.

בשיחת ועידה למשקיעים טען אומר ראפאט (Umer Raffat), אנליסט ב-Evercore ISI, כי הוא לא צופה השלמה של העסקה: "אני מאמין שמיילן תגיב להצעה בהגנה מאד חזקה - אני לא מאמין שטבע תצליח לבצע את הרכישה". ראפאט אמר כי בכל מקרה, ההצעה הנוכחית של טבע משקף מחיר התחלתית, אך היא לא תעלה משמעותית מעבר זה, לשיטתו 90 דולר יהיה הסף העליון: "82 דולר היא נקודת פתיחה נאה, אך זו לא פתיחה שצפויה להגיע בהמשך ל-100 דולר", אמר ראפאט.

 

קרול לוונסון (Carol Levenson) מ-Gimme Credit דווקא צופה עלייה ניכרת בההצעה הנוכחית, ודאי שמעבר ל-90 דולר. לוונסון כותבת בסקירה למשקיעים כי טבע לוקחת סיכון גבוה מדי בהצעתה למיילן. "ההצעה העוינת מגדילה מאד את רמת הסיכון לסקטור הגנריקה כולו ולטבע בפרט. טבע צמחה לאורך השנים באמצעות רכישות בהיקף בינוני, ובאמצעות הרחבת הפעילות הגנרית שלה", כתבה לוונסון.

 

כריסט פולטס (Chris Pultz) מקרן ההשקעות Kellner Capital, אומר כי ההצעה העוינת של החברה הישראלית מעלה כמה דגלים אדומים - בין ההשאר הצעת הרכש של מיילן לפריגו והעמדה שהציג יו"ר החברה בשבוע שעבר נגד החיבור עם טבע (לאחר שפורסמו דיווחים על הצעה עתידית צפויה של טבע). פולטס אמר כי הוא לא בטוח שאי פעם יצאה חברה בהודעה לעיתונות נגד הצעת רכישה עוינת פוטנציאלית בלבד כפי שקרה עם ההודעה של קרי.  

 

פולטס מציין גם את המכשול האפשרי מצד הרגולציה - הוא מתייחס לרגולטורים בארה"ב שעשויים לשלול מהחברה שתיווצר רשיונות שיווק לכמה מהתרופות, אם הם יאמינו כי החיבור בין 2 החברות פוגע בתחרות באופן כזה או אחר. מכשול חשוב לא פחות בהקשר הרגולטורי על פי פולטס נוגע לעמדת ממשלת הולנד דווקא. לדבריו, מיילן היא חברה הולנדית וממשלת הולנד עשויה להתנגד לאישור העסקה במתווה של השתלטות מצד חברה זרה.

 

"אם מיילן תתעקש להישאר אוטונומית, היא יכולה להגדיל את ההצעה שלה על פריגו. עסקת טבע מיילן עדיין יכולה להתבצע, אם טבע תציע את המחיר המתאים, אני צופה שהמחיר יעלה. מישהו צפוי להישאר בבוץ, או פריגו או טבע", אמר פולטס.

 

יו"ר מיילן רוברט קורי יו"ר מיילן רוברט קורי צילום: Mannie Garcia

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x