שוק ההון

סיטי, הפניקס, גד פרופר ואילן שילוח השתתפו בגיוס האג"ח של הרכבת

הרכבת דיווחה על השלמת השלב המוסדי של גיוס האג"ח הראשון בתולדותיה בהיקף של כמיליארד שקל. בין המשקיעים: אקסלנס ותמיר פישמן, וגם יו"ר מקאן אריקסון אילן שילוח וגד פרופר

ליאור גוטמן 20:5715.03.15

רכבת ישראל דיווחה היום (א') על השלמת השלב המוסדי האג"ח הראשונה בתולדות החברה. להנפקה, בהיקף של כמיליארד שקל, נרשמו ביקושים ברמה של 3.7 מיליארד שקל מגופים מוסדיים ומשקיעים פרטיים. 

 עיון ברשימת המשקיעים, כפי שפורסמו על ידי רכבת ישראל, מעלה כמה שמות מעניינים. בסדרת האג"ח הראשונה צוינו שמותיהם של גופים פיננסיים מוכרים כגון CITI BANK, אי.בי.אי, אקסלנס נשואה, הפניקס ותמיר פישמן. עיון בכלל השמות מעלה, בין השאר, את שמותיהם של יו"ר מקאן אריסון אילן שילוח וגד פרופר, דירקטור בחברת אסם כמו גם את חברת נמלי ישראל, חברה ממשלתית בבעלות מלאה שמשמשת כרגולטור של נמלי ישראל ולמעשה שימשה גם כרגולטור של הרכבת לפני פיצולה ב-2005 מחברת הנמלים והרכבות.

 

בסך הכל גויסו כ-860 מיליון שקל באמצעות שתי סדרות אג"ח (סדרה שקלית לא צמודת מדד וסדרה שניה צמודת מדד). הסדרה הראשונה נסגרה בריבית של 1.24% עם מח"מ (מחזור חיים ממוצע) של 3.6 שנים ובמרווח של 0.64 מעל אג"ח מדינה. הסדרה השניה נסגרה בריבית צמודת מדד של 0.6% עם מח"מ של 3.7 שנים וגם היא במרווח של 0.64 מעל אג"ח מדינה. השלב הציבורי צפוי להשלים את הגיוס לסכום של מיליארד שקל.

 

יו"ר מקאן אריקסון אילן שילוח. מאמין ברכבת יו"ר מקאן אריקסון אילן שילוח. מאמין ברכבת

  

בסדרת האג"ח השניה מוצאים, בין השאר, רשימה של גופים ממשלתיים, לרבות חברת קצא"א (קו צינור אשקלון אילת), ורפאל. עוד נרשמה התעניינות מצד הקרן הקיימת לישראל , חברת הסלולר סלקום וקיבוץ סאסא.

 

מנכ"ל החברה בעז צפריר סיכם את המהלך באומרו ש"הנפקת האג"ח של רכבת ישראל היא קפיצת מדרגה משמעותית לחברה – עסקית, פיננסית וניהולית. הרכבת נמצאת בתנופת פיתוח וצמיחה – קולטת מאות עובדים מדי שנה וצפויה להכפיל את היקף פעילותה ולקוחותיה עד לסוף העשור. הכסף שגויס יופנה להרחבת התשתית הרכבתית ובתוכה רכבת הנגב (אשקלון-ב"ש), הקו המהיר לירושלים, ופרויקט החשמול. כמו כן תשקיע רכבת ישראל בהרחבת השירות ללקוחות".

 

הנפקת האג"ח הובלה ע"י סמנכ"לית הכספים, קרן אצלאן, יחד עם היועץ המשפטי עו"ד ירון זפט. מצד רשות החברות ליוו את המהלך סגנית בכירה למנהל הרשות, יודפת אפק ונציג הרשות ברכבת ישראל, יוני כהן. רכבת ישראל מיוצגת על ידי עו"ד אסתר קורן ועו"ד יפעת שפטל ממשרד עוה"ד גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות'. בתהליך הפיננסי ליוותה את הרכבת חברת גיזה. מי שליווה את ההנפקה של רכבת ישראל הם 'ברק קפיטל', 'פועלים אי.בי.אי חיתום' ו-'כלל חיתום'.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x