$
בורסת ת"א

פברואר חם: זינוק של פי 10 בגיוסים לקרנות האג"ח כללי

הסתכמו ב-1.2 מיליארד שקל. פברואר היה החודש המוצלח ביותר לתעשיית הקרנות המסורתיות (ללא אלו הכספיות) מאז אוקטובר 2014

רחלי בינדמן 13:1001.03.15

חודש פברואר מסתמן כחודש המוצלח ביותר לתעשיית הקרנות המסורתיות (ללא אלו הכספיות) מאז אוקטובר 2014. מנתוני בית ההשקעות מיטב-דש עולה כי הקרנות המסורתיות רשמו גיוסים של 2.7 מיליארד שקל בפברואר מתוכם העדפה ברורה לקרנות מחקות (המקבילה של תעודות הסל) שגייסו 1.46 מיליארד שקל ו-1.26 מיליארד שקל לקרנות מנוהלות.

 

ההעדפה במחקית הייתה לקרנות העוקבות אחר מדדי אג"ח ממשלתיות בצל השיאים במחירי האג"ח הללו שנרשמו החודש. מדובר בחודש שיא בגיוסים למחקות. גם הקרנות המנייתיות חזרו לגייס החודש לאחר חודשים של פדיונות עם גיוסים של 110 מיליון שקל, מאזן גיוסים חיובי לראשונה מאז ספטמבר 2014.

 

הורדת הריבית האחרונה במשק ל-0.1% צפויה לפגוע קשות באפיק ההשקעה השקלי בדגש על הקרנות הכספיות שכבר רשמו החודש פדיונות של 3.1 מיליארד שקל, כמחצית מהם בימים האחרונים מאז הודעת הריבית שגרמה לתשואה שהן יכולות לייצר להפוך לאפסית ואפילו שלילית בשקלול דמי הניהול. מדובר בפדיונות המהווים 6% מסך התעשייה של הכספיות כשבשוק מעריכים כי המגמה רק תלך ותחריף ברקע המלצות מערכות הייעוץ בבנקים לפדות את הקרנות הללו.

 

קרנות אג"ח כללי, בדגש על קרנות מעורבות עם חשיפה מנייתית, קרנות 10/90 וכו', גייסו החודש כ-1.2 מיליארד שקל - פי 10 לעומת החודש הקודם. מתחילת השנה הגיוסים בקרנות אג"ח כללי מסתכמים ביותר מ-1.3 מיליארד שקל כשהציבור ממשיך לחפש פיצוי על הריבית האפסית על אף שהוא כרוך בהגדלת הסיכון.

 

 

 צילום: shutterstock

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x