$
בורסת ת"א

עדי צים לקח הלוואה ב-25% ריבית כדי לקנות נדל"ן ויאכטה

בעל השליטה באס.אר אקורד עמד בהזרמות ההון שלו לחברה הציבורית לפני הזמן - ועדיין נזקק ממנה לאשראי פרטי בריבית גבוהה

גיל קליאן 14:2919.02.15

עדי צים, בעל השליטה בחברת אס.אר אקורד, ניצל 12 מיליון שקל מתוך מסגרת האשראי שאושרה לו מהחברה הציבורית - מסגרת של 20 מיליון שקל. כך עולה מדיווח החברה היום (ה').

 

מה שהעלה את ההלוואה של צים לכותרת הוא שיעור הריבית על אותה הלוואה - של 1.8% בתוספת מע"מ, או יחד עם מע"מ ובחישוב שנתי - ריבית של 25.5%. הריבית הופכת את צים ללקוח רווחי מאוד עבור החברה הציבורית שהוא שולט בה. 

מה דעתך על מניית אס אר אקורד:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

נכון להיום צים מעמיד לחברה אשראי מכיסו הפרטי - בסוף ינואר העמיד צים לחברה הלוואת בעלים של 17 מיליון שקל, ובאמצע פברואר העמיד אשראי נוסף של 7 מיליון שקל נוספים באופן ישיר, ועוד 43 מיליון שקל כאשראי מבנק לאומי כאשר צים ערב להחזרים. אם סוכמים את הכסף שצים הזרים לחברה מכיסו בלבד, מגיעים לסכום של 24 מיליון שקל. הלוואות הבעלים של צים נושאות ריבית נמוכה משמעותית לעומת האשראי שלקח מהחברה - בשיעור של פריים +2% בשנה. לדברי צים עצמו, הוא הזרים עד היום כ-100 מיליון שקל לפעילות החברה.

 

כמו כן - לצים לא היתה שום בעיה לעמוד בכל אבני הדרך להזרמות ההון לאס.אר אקורד - והוא ביצע את כולן לפני הזמן.

 

עדי צים הסביר את המהלך בכך ש"הייתי צריך אשראי לטווח קצר לעסקה, אין לי שום בעיה, העסקה היא משתלמת לי, אין לי בעיה. לקחתי מהחברה את הכסף לחברת האחזקות כי עשו שם עבודה וקנינו נכס שנותן תשואה גבוהה, לקחנו הלוואה קצרת מועד, 3 חודשים סך הכל". אחד הנכסים שרכש צים בכספים שקיבל מאס.אר אקורד היא יאכטה לשימושו הפרטי.

 

עדי צים עדי צים צילום: תומי הרפז

בטל שלח
    לכל התגובות
    x