$
שווקי חו"ל

הצלחה לבריינסטורם: האטה את התקדמות ה-ALS ב-11 מתוך 12 חולים

מדובר בניסוי בשלב השני בניסוי שהחברה ביצעה בבית החולים הדסה. שניים מתוך החולים לא השלימו את הניסוי באופן מלא

ניר צליק 15:4605.01.15
בריינסטורם, חברת פיתוח התרופות הישראלית, פירסמה היום (ב') את תוצאות הניסוי בשלב 2a שהחברה ביצעה בבית החולים הדסה. הנתונים שפירסמה בריינסטורם הם חלק מהתוצאות הסופיות של ניסוי שלב 2A שנערך ב-14 חולי ALS בבית החולים הדסה בבהובלת החוקר הראשי פרופ' דמיטריוס קרוסיס מהמחלקה הנוירולוגית ומהמומחים המובילים בעולם בהשתלת תאי גזע.  
על פי התוצאות, הניסוי הוכיח אפקט קליני חיובי ברוב החולים: 11 מתוך 12 חולים שהשתתפו בניסוי והיו במעקב לאחר הזרקה חד פעמית לגופם של תאי הגזע של בריינסטורם, הפגינו בחודשים שלאחר ההזרקה האטה משמעותית בהתקדמות המחלה הסופנית, שבדר"כ מביאה למותו של החולה בתוך שנתיים עד חמש מרגע הופעת התסמינים הראשונים. שניים מתוך החולים לא השלימו את הניסוי באופן מלא.

 

בעבר כבר פירסמה החברה כי האפקט הקליני של התאים יהיה למספר חודשים לאחר השתלתם, ולפיכך הטיפול שבסופו של דבר יינתן לחולים, באם יסתיימו כל הניסויים בהצלחה, יהיה על בסיס טיפולים חוזרים – בדומה למחלות נוירולוגיות רבות שבהן הטיפולים הם חוזרים.

 

החברה מבצעת בימים אלו ניסוי קליני בשלב 2 בארה"ב בשלוש מרפאות, כאשר בחודש יוני פירסמה החברה תוצאות ביניים חיוביות, ובעקבות התוצאות החיוביות קיבלה החברה אישור להתחיל ניסוי רחב יותר, שמתבצע בימים אלה. הניסוי בארה"ב מתבצע במאס ג'נרל ויו־מאס שבבוסטון ומאיו קליניק שבמינסוטה ומכיל 48 חולים.

 

מעבדה (ארכיון) מעבדה (ארכיון) צילום: אבישג שאר-ישוב

 

מה דעתך על מניית בריינסטורם:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בריינסטורם ביצעה בחודש יוני ספליט הפוך והחלה להיסחר בנאסד"ק כאשר לחברה מונה מנכ"ל חדש, טוני פלורינו. החברה הוקמה בשנת 2000. בריינסטורם מפתחת טכנולוגיה שמבוססת על טיפולים אוטולוגיים (עצמיים) בתאי גזע בוגרים שמקורם במוח העצם. בתהליך הטיפול נלקחים תאי גזע של החולים, ולאחר תהליך ריבוי ומיון במעבדה הם מושתלים בחזרה לנוזל חוט השדרה ולשרירים של החולים

בטל שלח
    לכל התגובות
    x