$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

אי.די.בי: אלשטיין מציע להזרים עד 550 מיליון שקל בהנפקת זכויות

במידה ובעל השליטה השני מוטי בן-משה יזרים הון זהה, החברה תזכה לזריקת חמצן שתספיק לה לשנתיים הקרובות; עפ"י הערכות יכין בן-משה הצעה משלו, אולם במתווה אחר

גולן חזני 14:4529.12.14
אדוארדו אלשטיין מציע להזרים הון של עד 550 מיליון שקל לאי.די.בי פתוח באופן מיידי בהנפקת זכויות. בכך אישרה החברה את הפרסום הבלעדי ב"כלכליסט" על ההצעה של אלשטיין שמבהיר כי התוקף של ההצעה שלו הינו עד ל-1 בינואר והיא תפוג במועד זה.

  

על פי המתווה שמציע אלשטיין תבצע אי.די.בי פתוח הנפקת זכויות בסך 800 מיליון שקל שבה דולפין מתחייבת להזרים את חלקה לפי האחזקה היחסית של 31% ממניות החברה. דולפין מציעה להעניק אופציות בהנפקת הזכויות למימוש למניות בסך עד 1.2 מיליארד שקל בתנאי הנפקת הזכויות.

 


 

דולפין של אלשטיין מתחייבת גם להשלים את חלקם של בעלי מניות אחרים וכן של מוטי בן משה בסך 144 מיליון שקל נוספים. בנוסף מעניקה דולפין לחברת אי.די.בי אפשרות לחייב אותה תוך חצי שנה לממש אופציות בסך 150 מיליון שקל נוספים.

 

במידה ובעל השליטה השני מוטי בן-משה יזרים הון זהה לזה שאמור אלשטיין להזרים, הרי שהחברה תזכה לזריקת חמצן של 1.1 מיליארד שקל, שיעניקו לה שקל לפחות לשנתיים הקרובות.

 

אדוארדו אלשטיין אדוארדו אלשטיין צילום: אוראל כהן

 

עם זאת, לא ברור מהן התכניות של בן-משה שכן בישיבת הדירקטוריון האחרונה ביום חמישי לא היה בן משה בעד הזרמת הון, אלא ניסה להוביל את החברה להצבעה על הצעה לבעלי החוב שלה לקבל מניות של כלל ביטוח במקום החזר כספי עבור חובם.

 

עפ"י הערכות יכין בן-משה הצעה משלו, במיתווה אחר. שכן, לא נראה כיצד דירקטוריון של חברה ציבורית הזקקוקה להזרמה מיידית של הון, יכול לדחות הצעה של בעל מניות לקיים הנפקת זכויות כזו ולהזרים הון בהיקף כזה לחברה.

 

אי.די.בי פתוח זקוקה להזרמה של 700 מיליון שקל כדי לסיים את 2015 תוך עמידה בפרעון חובותיה. אלשטיין ובן משה מחויבים להזרים 393 מיליון שקל עפ"י מתווה ההסדר המקורי עליו חתמו אבל הזרמה זו יכולה להתבצע עד סוף 2015, בעוד שהחברה זקוקה להון מיידי. נקודה זו מודגשת בהצעה של אלשטיין.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x