$
המלצות ואזהרות

המלצות 2015

איתור רכבים, אופנה ונדל"ן מניב בניו יורק: ההמלצות של מזרחי לשנה הבאה

בבנק גורסים כי הראלי במניות בארץ נמצא לקראת סיום ומפנים רק 6% מתיק ההשקעות למניות בארץ. מדוע חושבים במזרחי שהאג"ח של דה זראסאי ושל פריון הן המלצות טובות וכמה אחוז מהתיק צריך להיות מופנה לאג"ח של ממשלת ישראל?

שי סלינס 14:3125.12.14

פרויקט ההמלצות השנתי של כלכליסט ל-2015 מתקרב ליישורת האחרונה עם ההמלצות של בנק מזרחי-טפחות. המניות הנבחרות של הבנק כוללות חברת אופנה, חברת בינלאומית לאיתור רכבים גנובים וחברת הנדלן מהגדולות בארץ, בעוד שבאיגרות החוב ממליצים במזרחי להתמקד באיגרות חוב לא צמודות למדד, היות ולהערכתם האינפלציה תהייה נמוכה בשנה הקרובה.

 

לחצו כאן להמלצות של הלמן אלדובי ל-2015

לחצו כאן להמלצות של תמיר פישמן ל-2015

לחצו כאן להמלצות של בנק לאומי ל-2015

לחצו כאן להמלצות של אקסלנס ל-2015

לחצו כאן להמלצות של אלומות ל-2015

לחצו כאן להמלצות של מיטב-דש ל-2015

לחצו כאן להמלצות של אילים ל-2015

לחצו כאן להמלצות של הבנק הבינלאומי ל-2015

לחצו כאן להמלצות של אפסילון ל-2015

לחצו כאן להמלצות של בנק דיסקונט ל-2015

 

מניות

פוקס. תשואה ב-2014 - 3.5%-

לקבוצת פוקס אסטרטגיה עסקית מכוונת צמיחה בפעילות וברווחיות, שמתבטאת בחיזוק והרחבת מותגים קיימים ואיתור מנועי צמיחה חדשים. שנת 2015 צפויה להיות שנת שיא במכירות החברה, הודות לרכישות האחרונות שביצעה והזיכיונות החדשים שתפעיל. לאחרונה השלימה פוקס את רכישת פעילות MANGO בישראל ובימים אלו היא פועלת לרכוש את פעילות נייקי מידי הזכיינים המקומיים. בנוסף, תפעיל החברה את רשת החנויות "CHARLES & KEITH" בישראל לממכר פריטי הנעלה, תיקים ואביזרים לנשים. להערכתנו, גידול משמעותי זה במכירות יבוא לידי ביטוי בשורת הרווח ומחזיקי המניות ייהנו מכך.

 

איתוראן. תשואה ב-2014 - 18%

חברת שירותים, העוסקת בשירותי איתור רכבים גנובים ושירותי איתור נוספים וכן בשירותי ניהול לציי רכב. פועלת בישראל, ברזיל, ארה"ב וארגנטינה. בשנתיים האחרונות השיקה מוצרים בארץ ובברזיל וכן התרחבה בתחום ציי הרכב בישראל. פעולות אלו שיפרו את קצב צמיחתה. להערכתנו, בשנה הבאה תמשיך החברה לצמוח, בעיקר בברזיל. בנוסף, איתוראן הינה חברה יציבה, לא ממונפת, המחלקת דיבידנד באופן שוטף.

 

אייל שרצקי, מנכ"ל איתוראן אייל שרצקי, מנכ"ל איתוראן צילום: אוראל כהן

 

ספיאנס. תשואה ב-2014 - 9%

עוסקת בפיתוח תוכנות ופתרונות חדשניים לתעשייה הפיננסית, עם דגש על ענף הביטוח. מודל המכירה כולל הליך ארוך של הטמעה והתקנה ואחר כך קבלת הכנסות מתמשכות מתמלוגים. שיעור הנטישה נמוך מאוד והחברה נהנית גם מהכנסות מתחזוקה ושדרוגים לאורך השנים. השנה גדל מספר לקוחות החברה, בעיקר בארה"ב. בנוסף, היא מרחיבה את פיתוח מערכת ה-Decision לתמיכה בקבלת החלטות ורכשה את חברת KPI, שהוקמה ע"י מפתח המערכת. להערכתנו, קצב הצמיחה יגבר בשנה הקרובה והחברה תמשיך לחפש רכישות, בעיקר בארה"ב ובתחום ביטוח החיים.

 

שיכון ובינוי. תשואה ב-2014 - 3.5%

עוסקת בשתי פעילויות מרכזיות: תשתיות בחו"ל, תחום עם צבר הזמנות בעל נראות גבוהה קדימה, ומגורים בארץ, תחום מתעורר שעבר תקופה ארוכה של חוסר ודאות. שילוב השניים מייצר רווחיות גבוהה ומקנה אופטימיות להמשך. תחום הזכיינות תופס תאוצה במשקלו בתמהיל החברה, מגלם סינרגיה גדולה לפעילויות השונות והינו בעל פוטנציאל צמיחה משמעותי.

 

מטריקס. תשואה ב-2014 - 2%

פועלת בתחום אינטגרציה ושירותי טכנולוגיית מידע. לאורך השנים היא מייצרת תזרים מזומנים יציב מפעילות והודות לניהול פרו אקטיבי מתמידה בכך גם בשנים קשות לענף. פיזור הפעילות במגזרים שונים, לרבות בנקאות ופיננסים, ממשלה, ביטחון ואחרים, מקטין את תלותה בשינויים במחזורי העסקים בתחומים ספציפיים ואת תנודתיות הרווחיות. מומלצת לקניה בשל יציבות התוצאות וחלוקת דיבידנד רבעונית קבועה.

 

 

 

איגרות חוב

פריון נטוורק אג"ח להמרה 12. תשואה לפדיון 6.8%, מח"מ 3 שנים ודירוג מעלות A-; פרמיית המרה 78%.

פועלת בתחום פיתוח ושיווק תוכנות ומתן שירותים מתקדמים, המסייעים למפתחים בקידום, מוניטיזציה ואופטימיזציה של תוכנות ואפליקציות. רוב הכנסותיה נובעות מתחום החיפוש והיא תלויה בלקוח עיקרי בתחום זה (מנוע החיפוש Bing). לאחרונה השיקה החברה פלטפורמת פרסום למובייל, תחום שיהווה מבחינתה מנוע צמיחה מרכזי בשנים הקרובות.

האיגרת מתאימה ללקוחות עם פרופיל סיכון בינוני–גבוה. תשואת הפדיון הגלומה כעת באיגרת, יחד עם סיכוי לאפסייד, הודות לפרמיית המרה סבירה (26% במונחים שנתיים) לחברה צומחת.

 

נורסטאר אג"ח 8. תשואה לפדיון 2.25%, מח"מ 3.5 שנים ודירוג מעלות A

חברת אחזקות שאחזקתה העיקרית היא חברת הנדל"ן המניב גזית גלוב (50%). גזית-גלוב, בעצמה ובאמצעות החברות המוחזקות שלה, מנהלת ומפתחת נדל"ן מניב בצפון אמריקה, אירופה, ישראל וברזיל, תוך התמקדות בענף המרכזים המסחריים מעוגני הסופרמרקטים באזורים אורבאניים צומחים. ניהול החברה איכותי ברמה התפעולית ושמרני יחסית מבחינה פיננסית. האיגרת מתאימה ללקוחות עם פרופיל סיכון בינוני - נמוך. תשואת הפדיון הגלומה כעת באיגרת, יחד עם סיכוי לאפסייד כתוצאה מעליית תשואות ממשלתיות בשנה הקרובה, הופכים אותה כדאית בעינינו.

 

דה זראסאי אג"ח 2. תשואה לפדיון 4.4%, מח"מ 5 שנים ודירוג מעלות AA-

עוסקת בתחום הנדל"ן המניב למגורים בעיר ניו יורק, לרבות רכישה, פיתוח, השבחה, תפעול והשכרה ברבעים מנהטן, ברוקלין, ברונקס וקווינס. לחברה פורטפוליו גדול של נכסים, תחום פעילותה דפנסיבי יותר מאשר מגזרי נדל"ן מניב אחרים והביקוש לדירות אלו בעיר ניו יורק גבוה ויציב.האיגרת מתאימה ללקוחות עם פרופיל סיכון בינוני – נמוך. תשואת הפדיון על האיגרת גבוהה ב-3% מתשואת הפדיון על איגרת חוב ממשלתית במח"מ דומה. מרווח זה, יחד עם הפעילות הדפנסיבית בשוק בעל ביקוש קשיח והיצע מוגבל, הופכים את האיגרת כדאית בעינינו.

 

ניו יורק ניו יורק

 

רפק אג"ח 4. תשואה לפדיון של 5%, מח"מ 2.7 שנים, ללא דירוג

רפק תקשורת ותשתיות עוסקת בארבעה תחומים עיקריים: ייצוג וייעוץ, שירותי שידור, תשתיות ומחשבים ותקשורת. לצורך הנפקת הסדרה בשנת 2013 שעבדה החברה כ–3.3 מיליון מניות של חברת אר. אר. סאט, כ–56% מסך המניות המוחזקות ע"י הקבוצה. אר. אר. סאט היא חברה ציבורית ששוויה בנאסד"ק עומד על 137 מיליון דולר. שווי הבטוחה למחזיקי האיגרת עומד לפיכך על כ–100 מיליון שקל, בעוד שוויה הנוכחי של הסדרה הינו כ-79 מיליון שקל. האיגרת מתאימה ללקוחות עם פרופיל סיכון בינוני.

לנוכח תשואת הפדיון הגלומה ושווי הבטוחה, האיגרת כדאית בעינינו.

 

מה יקרה בעוד שנה?

1. מדד המחירים לצרכן יעלה 1%.

2. ריבית בנק ישראל תישאר נמוכה; במהלך השנה תעלה הריבית פעם אחת לרמה של 0.5% ובסבירות נמוכה יותר תעלה פעם נוספת ל-0.75%.

3. הריבית בארה"ב תישאר נמוכה; תחל לעלות במהלך המחצית השנייה של השנה.

 

חלוקת התיק

כ-6% יופנו למניות בארץ. החברות תיהנינה הן מהמשך גידול בצריכה הפרטית, הן מהשלכות מצטברות של פיחות השקל כנגד הדולר והן מהמשך הריבית הנמוכה.

 

כ-14% מהמניות יופנו לחו"ל. העדיפות למניות חו"ל קשורה בין השאר לפיחות השקל. רוב ההקצאה (2/3 לפחות) תופנה לארה"ב, המוליכה את הכלכלות המתקדמות בפעילות הכלכלית והתעסוקתית. יש מקום גם לשוקי המניות של אירופה, הודות לריבית הנמוכה ולהרחבה הכמותית המתוכננת. מנגד, שוקי המניות המתעוררים עלולים לרשום שנה תנודתית נוספת ואינם הולמים פרופיל סיכון זה.

 

כ-38% יופנו לאג"ח של חברות בישראל. רוב ההקצאה, 27%, תהייה לאג"ח צמודות מדד, לנוכח מספר סדרות זמינות רחב יותר. כ-15% יוקצו לאג"ח בנקים, שיעור דומה לאג"ח עם דירוג מקבוצת AA והשאר לאג"ח עם דירוג מקבוצת A. כמו כן, נשלב באפיק זה את מדדי תל בונד 60 ותל בונד שקלי כמדדי ייחוס במשקל שווה.

 

כ-37% יופנו לאג"ח של ממשלת ישראל. רוב ההקצאה, 33%, תהייה לאג"ח לא צמודות עם מח"מ של 5 שנים, שיושג ע"י שילוב של סדרות עם מח"מ קצר וארוך. 4% בלבד יוקצו לאג"ח צמודות מדד, בשל מיעוט סדרות ומשיקולי כדאיות.

 

כ-5% יופנו למט"ח. ההקצאה באפיק זה תתבסס על אג"ח של חברות בארה"ב, היות ואג"ח של חברות באירופה ובמקומות נוספים אינן מציעות תשואות לפדיון כדאיות מספיק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x