$
המלצות ואזהרות

המלצות 2015

"הדולר יזנק ל-4.3 שקלים: כיל ואלביט יהיו המרוויחות הגדולות מכך"

כך לפי בית ההשקעות תמיר פישמן בתחזית ל-2015. את השנה הנוכחית מסכמים בבית ההשקעות עם המלצה מוצלחת על פרוטרום ופחות מוצלחת על אלרוב ומישורים

שי סלינס 21:1123.12.14

התחזקות הדולר תימשך עד לרמה של 4.3 שקלים והמרוויחות העקריות מכך יהיו אלביט מערכות וכיל. כך לפי בבית השקעות תמיר פישמן שמשתתפים גם השנה בפרויקט ההמלצות השנתי של כלכליסט.

 

ב-2014, למרות המלצה מוצלחת מאוד על פורטרום שעלתה ב-50%, התשואה הממוצעת על המניות של תמיר פישמן עמדה על מינוס 10%. וזאת בשנה שבו מדד ת"א 25 עולה ב-10%.

 

השנה נחושים בבית ההשקעות להשיג תשואה טובה בהרבה מאשר ההמלצות על מישורים (מינוס 55% ב-2014) ואלרוב נדל"ן (מינוס 30%) ומספקים, במסגרת פרויקט "המלצות 2015", 5 מניות חדשות, 5 אג"ח ופיזור מומלץ של תיק ההשקעות.

 

לחצו כאן להמלצות של אלומות ל-2014

לחצו כאן להמלצות של מיטב-דש ל-2014

לחצו כאן להמלצות של אילים ל-2014

לחצו כאן להמלצות של הבנק הבינלאומי ל-2014

לחצו כאן להמלצות של אפסילון ל-2014

לחצו כאן להמלצות של דיסקונט ל-2014

לחצו כאן להמלצות של לאומי שוקי הון ל-2014

לחצו כאן להמלצות של אקסלנס ל-2014

 

מניות

הבנק הבינלאומי. תשואה ל-2014 - ללא שינוי מהותי

הבנק מאופיין בתיק אשראי איכותי (דבר אשר בא לידי ביטוי בהפרשות נמוכות) הצומח בצורה מתונה לאורך זמן. תיק ניירות הערך של הבנק שמרני, ויחס הלימות הון ליבה הגבוה ביותר מבין חמשת הבנקים הגדולים ולמעשה מדובר בבנק היחיד במערכת שלא מוגבל כיום בחלוקת דיבידנד. נראה כי תמחור החסר נובע בעיקרו מסיבות "מסחריות" הקשורות לאחזקת דיסקונט ומחוק הריכוזיות. אנו מעריכים שהתשואה על הון המייצגת של הבנק תעמוד בין 8%-8.5% ותשואת הדיבידנד תעמוד על 4%-5% ובמכפיל הון של 0.76 תמחור המנייה נראה אטרקטיבי.

 

כיל. תשואה ב-2014 - 7%

החברה המתומחרת נוח באופן יחסי למתחרותיה, כאשר מכפיל הרווח החזוי עומד על כ-10.7 מול 11.8 של מתחרותיה. ברקע ישנם מספר גורמים שצפויים לתת רוח גבית לחברה ולתחום שבו היא פועלת כגון: הצפת המכרה Solikamsk2 של ענקית הדשנים אורלקלי, התחזקות הדולר, התפוגגות העננה הרגולטורית (ששינסקי 2) והתייעלות אפשרית.

 

אשלג - המלצה חמה של תמיר פישמן על כיל אשלג - המלצה חמה של תמיר פישמן על כיל

 

אלביט מערכות תשואה ב-2014 - 10%

החברה ממשיכה להגדיל את צבר ההזמנות שעבר השנה את רף ה-6 מיליארד דולר. לחברה פיזור מכירות רחב והסכמים עם מדינות וצבאות רבים. ב-2015 צפויה החברה להנות מהמשך התחזקות הדולר אל מול השקל ומכניסה תחומי פעילות חדשים שהיוו את מנועי הצמיחה לשנים הבאות. החברה נסחרת במכפיל רווחים חזוי של 12 וצפויה לחלק דיבידנד.

 

בזק. תשואה ב-2014 - 35%

חברת התקשורת המובילה בישראל מפוזרת על פני כל התחומים של ענף התקשורת המקומי, מה שמאפשר לה ביזור ופיזור סיכונים.בזק היא שחקן מוביל בתחום הטלפוניה הנייחת, האינטרנט והטלוויזיה הרב ערוצית – באמצעות yes. למרות התחרות וירידת המחירים מצליחה החברה בזכות מותג חזק ומובילות טכנולוגית להתייעל ולהגדיל את חלקה במגזר האינטרנט הצומח על חשבון המתחרים וכן לבלום את השחיקה בפעילות הטלפוניה הנייחת.החברה נסחרת במכפיל EV EBITDA נמוך מחברות דומות בעולם המערבי ובתוספת תשואת דיבידנד גבוהה של כ – 8% בשנה, מהווה השקעה אטרקטיבית גם בעיניי משקיעים זרים.

 

בזן. תשואה ב-2014 - 4%-

מצבה הפיננסי של חברת בזן השתפר בשנה האחרונה וזאת לאחר השלמת מס' מהלכים פיננסים שהקטינו את ההון החוזר וכן באמצעות שיפור בתוצאות התפעוליות. כמו כן, ביצעה החברה הנפקת אג"ח מוצלחת שהאריכה את מח"מ החוב שלה. בתחום הזיקוק, לאור הירידה במחירי הנפט מרווח הזיקוק עלה משמעותית באירופה, מה שמיטיב עם מצבה של החברה. במגזר הפולימרים תוצאות החברה המשיכו להשתפר בזכות השקעות שביצעה החברה וירידת מחירי חומרי הגלם. אנו מעריכים כי החברה תמשיך להציג שיפור בתוצאות הן באמצעות מהלכים פיננסיים והן באמצעות שיפור בתוצאות התפעוליות.

  

5 אג"חים

מליסרון אג"ח ו' מח"מ 4.85 תשואה 1.82% צמוד

בבעלות מליסרון 20 מרכזים מסחריים ו-4 מתחמי משרדים, בעוד שהחברה שומרת על שיעורי תפוסה יציבים של כ-96% בנכסיה תוך היוון הנכסים בשיעור של 7.67% , דבר המייצר LTV על הנכסים בשיעור של כ-62%. לחברה כ-3.3 מיליארד שקל נכסים שאינם משועבדים מתוך סך של כ-13.5 מיליארד שקל נדל"ן להשקעה. החברה צפויה ליהנות מיציבות בשורת ההכנסות ב-2015 תוך השבחת הנכסים הקיימים.

 

נורסטאר ט' מח"מ 3.02 תשואה 1.97% צמוד

החברה (לשעבר גזית) הינה חברת אחזקות המחזיקה ב-50.2% מהונה של גזית גלוב וכן -7.7% מהון המניות באורמת. קבוצת גזית גלוב פועלת בתחום הנדל"ן המניב ברחבי העולם ומחזיקה ומנהלת כ-540 נכסים. אורמת הינה חברה הפועלת בתחום האנרגיה החלופית. נורסטאר מאופיינת בעודף נכסים על התחייבויות של כ-2.85 מיליארד שקל ונסמכת על דיבידנדים מחברות הבנות על מנת לפרוע את התחייבויותיה. הנראות התזרימית בעיקר באמצעות גזית גלוב עתידה לתמוך בחברת האם על מנת לפרוע את החוב השוטף.

 

 

אינטרנט זהב אג"ח ג' – מח"מ 2.5 תשואה 4.15%

אינטרנט זהב הינה חברת האחזקות אשר מחזיקה בשרשור דרך חברת הבת בי קומיונקיישנס בחברת בזק. לאחרונה החברה משפרת את הגמישות הפיננסית שלה ע"י הארכת המח"מ באמצעות הצעת רכש חליפין הכוללת את החלפת הסדרה הקצרה (אג"ח ב') והבינונית (אג"ח ג) לסדרה הארוכה (אג"ח ד), בנוסף ניכר שיפור בירידת היקף החוב של חברת הבת בי קומיונקיישנס בשל חלוקת דיבידנד אגרסיבית של בזק, דבר שיאפשר חלוקת דיבידנד לאינטרנט זהב בעתיד. כיום יש לחברה יתרות מזומנים גבוהה (392 מיליון שקל) שצפויה לשרת את החוב בטווח הבינוני ולאחר מכן שירות יתרת החוב יהיה תלוי בעיקר בדיבידנד מביקום.

 

שכון ובינוי אג"ח 5 מח"מ 4.4 תשואה 2.9% צמוד

שכון ובינוי פועלת בתחום התשתיות, נדל"ן אנרגיה ומים בארץ ובעולם. לחברה קיים צבר הזמנות בגובה של כ-9.5 מיליארד שקל בתחום התשתיות,כ-70% ממנו באמצעות SBI עבור לקוחות זרים והשאר באמצעות "סולל בונה" בישראל. התמקדות במספר רב של מגזרי פעילות תוך גיוון מקורות הכנסה ומימוש נכסים שמיצו את הפוטנציאל עתידים לתמוך ביחסים הפיננסים של החברה בעתיד.

 

שלמה אחזקות אג"ח יד' מח"מ 2.56 תשואה 2.97% צמוד

החברה עוסקת בתחום הליסינג, השכרה וביטוח כלי רכב. לסדרה זו משועבדים כלי רכב כאשר יחס LTV של החוב עומד על 80% (וזאת לאחר הפחתה של כ- 20% על מחירון לוי יצחק). החברה מחזיקה צי כלי רכב של כ-78 אלף יחידות בשווי של כ-5 מיליארד שקל. הקטנה של צי הרכב במידת הצורך עתידה לשרת את החברה בשירות החוב.

 

הימורים

ת"א 25 8%

דאו גו'נס 10%

דולר/שקל 4.3

יורו שקל 4.8

בטל שלח
    לכל התגובות
    x