$
המלצות ואזהרות

המלצות 2015

מאמינים בסבתא של בזק: מיטב דש מפזרים סיכון על 5 מגזרים

לצד המלצה מוצלחת על נאוי, 4 מהמניות המומלצות של מיטב דש בשנה שעברה רשמו תשואה שלילית ב-12 החודשים האחרונים. ההמלצות של השנה נעות בין המסורת של כיל לפוטנציאל של אנלייט

מיקי גרינפלד 16:4518.12.14

מיטב דש בניהולו של אילן רביב לוקח חלק בפרויקט ההמלצות של כלכליסט - בפעם השנייה כבית השקעות ממוזג, ובתקווה לפגיעות מוצלחות יותר בכל הקשור למניות המומלצות מא שנה שעברה. בה בעת, למרות הצלחה נאה ביותר בהמלצות אגרות החוב ל-2014, בבית ההשקעות בחרו השנה להתמקד במניות מומלצות בלבד.

 

ההמלצות של אפסילון: הרבה נדל"ן, מעט טכנולוגיה ובנק אחד

אחרי המלצה מוצלחת על נייס: דיסקונט הולכים על הביומד

אילים: לנצל את הירידות החדות וללכת על האג"ח של פישמן

הלבשה תחתונה ותעשיות הביטחון: ההמלצות של הבינלאומי

 

4 מהמניות עליהן המליצו במיטב דש לקראת 2014, יסיימו את השנה באכזבה: מזרחי טפחות רשם השנה תשואה שלילית של כמעט 5%, שטראוס נחלש בכמעט 7% - ובשני המקרים מדובר באכזבה הפחות גרועה. במיטב דש המליצו על פרטנר, שצנחה השנה ב-31%, ועל ויליפוד, שצללה ב-44%. בית ההשקעות יכול למצוא נחמה בהמלצתו על נאוי, שקפצה ב-20% במהלך 12 החודשים האחרונים.

 

עם זאת, כאמור, תמונת המצב משתנה בכל הקשור להמלצות האג"ח, שם הצליחה מיטב דש לרשום הישג נאה בהחלט: מיטב דש "השיגו" תשואה שנתית של 6.9% בהמלצתם על טאואר ד', תשואה שנתית של 8.2% על סאמיט ה', והצלחה נאה עם אינטנרט זהב, שרשמה השנה תשואה חיובית של 15.5%.

 

המלצות מיטב-דש ל-2015 משקפות פיזור סיכונים הן מבחינת "גודלן" של המניות והן מבחינת מגזרן - כל אחת מהן מייצגת מגזר פעילות שונה. פרויקט ההמלצות ל-2015 של "כלכליסט" ובתי ההשקעות נמשך - בכל יום עד סוף השנה האזרחית נציג בית השקעות אחר שימליץ על 5 מניות ו-5 איגרות חוב (מיטב דש כאמור מוותר הפעם על המלצות אג"ח).

 

מניות

כיל. תשואה ב-2014 - 8%

ששינסקי, מחירי הסחורות, והמכירה של החברה לישראל יצרו את הסערה המושלמת אשתקד. אנו צופים כי השנה, עם התמעטות רעשי הרקע, יתאפשר למשקיעים להתמקד בפוטנציאל הטמון בסקטור ובהתקדמות בתוכנית ההתייעלות של החברה - אשר אינם באים לידי ביטוי בתמחור הנוכחי של המניה. זאת לצד ההגנה הדולרית שמספקת החברה הן מעצם פעילותה והן מהיותה נסחרת בארה"ב.

 

מפעל המגנזיום של כיל מפעל המגנזיום של כיל

 

אינטרנט זהב. תשואה בשנת 2014 - 5%

חברת הסבתא של בזק מהווה למעשה אופציה על בזק ועל חברת האם שלה בי קומיוניקיישנס. יחס המינוף בין בזק לבין אינטרנט זהב הוא 1:3. כלומר, אחוז אחד בבזק שווה שלושה באינטרנט זהב. רמת המינוף של אינטרנט זהב, הריבית השנתית והחוב לזמן הקצר סבירים לחלוטין ואנו לא רואים בעיה ביכולת למחזר חוב. הדיסקאונט שמייצג מודל ה-NAV הסחיר שלה עומד על כ- 20% והדיסקאונט באחזקה ישירה על בזק עומד על כ- 140%. מאחר שאנו מניחים יציבות יחסית בפעילות בזק בשנה הקרובה, אנו מעריכים כי חלק ניכר מהדיסקאונט צפוי להיסגר.

 

פז נפט. תשואה בשנת 2014 - 2%-

לחברה 3 מגזרי פעילות - תחנות דלק וחנויות נוחות, בית זיקוק, ותעשיות. בשנים האחרונות סבל בית הזיקוק משינויים חדים, הן במרווחי הזיקוק והן מבעיות מבניות של מחסור בגז טבעי. לצד אלו, ביצעה פז השקעות בהיקף נרחב, שיעזרו לחברה למתן השפעות אקסוגניות אלו - מה גם שחלקן כבר מאחורינו. לצד מגזר תנודתי זה, פז מובילה בתחום תחנות הדלק וחנויות הנוחות, מה שמעניק לחברה יכולת סבירה לצפות קדימה את תזרים המזומנים של מגזר זה. יחד עם תשואת דיבידנד, שצפויה להערכתנו לעמוד בשנה הבאה על כ- 10%, אנו סבורים כי ניתן לצפות לתשואה חיובית במניה בשנת 2015.

 

 

 

טאואר. תשואה בשנת 2014 - 157%.

יצרנית שבבים בעלת מפעלים בישראל, ארה"ב ויפן. החברה ממוקדת בייצור שבבים לנישות ייחודיות, בעיקר בתחום האנלוגי. למרות התשואה הנאה בשנת 2014 ואף לפניה, אנו עדיין חושבים כי לטאואר יש לאן להתקדם. המיזם שהוקם בשיתוף עם פנסוניק נושא פירות נאים הן בשורת ההכנסות והן ברווחיות, ומבטא יציבות יחסית לפעילות החברה. החברה אמורה ללוות הקמת מפעלים בהודו בחסות הממשלה המקומית ובשיתוף עם IBM. אבן הרחיים של החברה בשנים קודמות היה החוב שהיא נושאת במאזן. בשנים האחרונות, בעקבות הסדר עם הבנקים המלווים, ייצור תזרימי מזומנים גבוהים וגיוסים שונים, נראה כי נושא החוב וכן דילול עתידי אינם אמורים להכביד עוד. כעת המשקיעים רואים את ליבת הפעילות כסיבה להשקעה וכאן כאמור, בזכות הטכנולוגיות הייחודיות של החברה בייצור וכן המיקוד שלה בנישות צומחות, אנו מאמינים כי התמחור שלה בהשוואה בינלאומית נוח.

 

אנלייט אנרגיה. תשואה ב-2014 - 1%-

מהפיכת יצור החשמל בטכנולוגיה הסולארית שהחלה ב- 2008 הבטיחה רבות, כשחברות העוסקות בתחום צצו כמו פטריות אחרי הגשם. אנלייט החלה דרכה בתחום הפוטו וולטאי וממנו החלה להתפתח גם לתחום הרוח והאגירה השאובה. לחברה יכולות של פיתוח, מימון, ניהול הקמה והפעלה של פרויקטים והיא מחזיקה בבעלות (חלקה עם שותפים) בפרויקטים בהיקף של כ-136 מגה וואט - בהם השקיעה עד כה הון עצמי של כ-106 מיליון שקל המתקנים הפוטו וולטאיים הם למעשה נכסים מניבים ל- 20 שנה עם רמת וודאות גבוהה לגבי התזרים העתידי.

 

שאול אלוביץ' - בעל השליטה באנלייט ובאינטרנט זהב, שתיים מהמומלצות של מיטב דש שאול אלוביץ' - בעל השליטה באנלייט ובאינטרנט זהב, שתיים מהמומלצות של מיטב דש

 

מיטב דש הוא בעל רישיון ניהול השקעות, המועסק בחברה לניהול תיקים. יובהר כי לכותב ו/או לחברה שבה הוא מועסק ו/או לחברות קשורות אליה עשוי להיות עניין אישי ו/או החזקות בניירות ערך ו/או בנכסים פיננסיים ו/או באפיקי ההשקעה המוזכרים בכתבה. אין הכתוב מהווה ייעוץ/שיווק להשקעות ו/או למס והוא אינו בא להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הקורא ו/או מתן ייעוץ מקצועי, לרבות ייעוץ מקצועי על ידי יועץ/משווק השקעות מוסמך, בהתחשב בנתוניו ובצרכיו המיוחדים של הקורא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x