$
בורסת ת"א

בעקבות פרשת דורי בניה: כצמן וסגל רוצים למחוק את החברה מהבורסה

דורי קבוצה, החברה האם, הגישה הצעת רכש מלאה למניות דורי בניה ולכלל אגרות החוב שלה בת"א בסכום כולל של 100 מיליון שקל. דורי בניה עלתה לכותרות בחודש יולי האחרון, כשהודיעה במפתיע על סטייה של 441 מילון שקל באומדני העלויות של הפרויקטים שלה והפסד בסכום דומה

אורן פרוינד 13:3325.11.14

בעקבות פרשת הסטיות באומדני העלויות של חברת הנדל"ן המסובכת דורי בניה, החליטו בעלי השליטה (50%) בחברה הסבתא, גזית גלוב, למחוק את דורי בניה ואגרות החוב שלה מהמסחר בת"א.  

דורי קבוצה, החברה האם (59%) של דורי בניה, הגישה הבוקר הצעת רכש מלאה למניות דורי בנייה ולכלל אגרות החוב שלה בת"א בסכום כולל של 100 מיליון שקל. לבעלי מניותיה של דורי בניה הגישה דורי קבוצה הצעת רכש מלאה במחיר של 1.25 שקל למניה, פרמייה של 3.3% על מחיר הסגירה של מניית דורי בניה אמש בת"א ובמחיר כולל של 17.5 מיליון שקל.

 

למחזיקי אגרות החוב של החברה הגישה דורי קבוצה הצעת רכש מלאה במחיר של 1.04 שקל לכל אגרת, מחיר הגבוה ב-1.4% ממחיר הפארי של האגרת העומד על 1.025 שקל. במידה שייענו מחזיקי האג"ח להצעה של כצמן וסגל תשלם דורי קבוצה סכום של 81.9 מיליון שקל לכלל אגרות החוב שבמסחר. בהקשר הזה ראוי לציין כי דורי קבוצה אינה מתנה את רכישת המניות של דורי בניה בהסכמה של מחזיקי האג"ח ולהפך.

 

אסף מור, מנכ"ל דורי בניה אסף מור, מנכ"ל דורי בניה

דורי בניה עלתה לכותרות בחודש יולי האחרון, כשהודיעה במפתיע על סטייה של 441 מילון שקל באומדני העלויות של הפרויקטים שלה והפסד בסכום דומה. כתוצאה מכך נאלצה דורי בנייה לבצע תיקון לאחור של הדוחות שלה עד הרבעון האחרון של 2012.

 

אתמול הודיעה דורי בניה כי גזית גלוב ישראל, חברת האם (84.9%) של דורי קבוצה, שלחה אתמול מכתב להנהלת דורי קבוצה בו היא מתחייבת לתמוך בה ככל שזו תידרש להעניק מקורות מימון נוספים לדורי בנייה, על מנת שזו תוכל לפרוע את כל האג"ח שברשותה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x