$
בורסת ת"א

כיל: הרווח הנקי ירד ב-8.2% ברבעון השלישי ל-180 מיליון דולר

המכירות גדלו ב-8% ל-1.56 מיליארד דולר, הרווח התפעולי זינק ב-18% ל-262 מיליון דולר; הדירקטוריון אישר חלוקת דיבידנד של 125 מיליון דולר

ניר צליק 00:0912.11.14

כיל, יצרנית הדשנים הישראלית, המשיכה ברבעון השלישי לרשום עלייה בהיקפי מכירת האשלג אך השורה התחתונה של החברה המשיכה להצטמק. במקביל, הדירקטוריון אישר חלוקת דיבידנד של 125 מיליון דולר.  

  

מכירות כיל ברבעון השלישי גדלו בכ-8% והסתכמו בכ-1.56 מיליארד דולר. הגידול נובע בעיקר מעלייה בכמויות מכירת אשלג ומעכבי בעירה על בסיס ברום, מאיחוד לראשונה של דו"חותיהן של חברות שנרכשו ב-2014, ומהשפעת השינוי בשער החליפין. הגידול קוזז בחלקו כתוצאה מירידה במחירי המכירה.

  

הרווח התפעולי ברבעון השלישי הסתכם בכ-262 מיליון דולר, עלייה של כ-18% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי המתואם ברבעון השלישי הסתכם בכ-180 מיליון דולר, ירידה של כ-8.2% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. זאת, לאור תנודות בשער החליפין ומיסים גבוהים יותר.

 

עם פרסום הדו"חות דיווחה כיל כי תשקיע כ-435 מיליון דולר בכמה שלבים בהרחבת פעילות ואופטימיזציה במכרה האשלג של החברה בקטלוניה, ספרד. הדירקטוריון אישר השקעה של כ-330 מיליון דולר מתוך כלל התוכנית. הפרויקט כולל גידול הדרגתי של ייצור אשלג עד 1.4 מיליון טונות בשנה. עוד כולל הפרויקט ביצוע מחקר היתכנות לשם פיתוח מכרה אשלג חדש בשטחי הזיכיון בקטלוניה, המתוכנן להפיק מיליון טונות אשלג נוספים בשנה.  

 

במסגרת ביצוע תוכניות התייעלות, חיסכון וצמצום עלויות הייצור - בעיקר במפעל רותם שבנגב - צפויה כיל לחסוך כ-80 מיליון דולר ב-2014. הנהלת החברה החלה במו"מ גם עם נציגי העובדים של מפעלי ים המלח ותרכובות ברום בנאות חובב בדבר תוכנית התייעלות, הכוללת צמצום עלויות ייצור וקיצוץ מספר המועסקים.

  

מפעל המגנזיום של כיל מפעל המגנזיום של כיל

 

מבחינת המגזרים, במגזר האשלג נרשם גידול של כ-30% בכמות האשלג שנמכרה ברבעון השלישי, ל-1.32 מיליון טונות. הרווח התפעולי מתחום האשלג גדל בכ-17% והסתכם בכ-131 מיליון דולר.

  

מגזר הדשנים והפוספטים רשם ברבעון השלישי גידול של 4% בהיקף המכירות ל-440 אלף טון דשני פוספט. הרווח התפעולי של דשנים ופוספטים הסתכם ברבעון השלישי בכ- 37 מיליון דולר, גידול של כ- 67% לעומת 22 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

  

מגזר המוצרים התעשייתיים רשם מכירות של 328 מיליון דולר, עלייה של 9% לעומת הרבעון המקביל. הרווח התפעולי בתחום זה גדל בכ-36% ברבעון השלישי לכ-36 מיליון דולר.

 

מגזר מוצרי התכלית רשם מכירות של 451 מיליון דולר ברבעון השלישי - עלייה של 4% שנובעת מאיחוד דו"חותיהן של חברות שנרכשו במהלך תקופת הדיווח ומעלייה במחירי המכירה. השפעות אלו קוזזו בחלקן על ידי ירידה בכמויות המכירה. הרווח התפעולי בתחום זה הסתכם בכ- 66 מיליון דולר ברבעון השלישי,  לעומת 73 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x