$
בורסת ת"א

חיים הורוביץ: "גל ההנפקות הישראליות בביומד יימשך גם ב-2015"

מנכ"ל קרן ההשקעות בביומד C-health אמר ל"כלכליסט" כי "סיפור אנדרומדה עוד צריך להיבחן, אבל נוצר נזק לישראל ואנחנו צריכים לוודא שדברים כאלה לא יקרו"

ניר צליק 12:1326.10.14

״אני חושב שגל ההנפקות הישראליות בביומד יימשך ב-2015. יש פיצוץ של יצירתיות בישראל. אמנם הרבה מההמצאות יישארו רק חלום, וזה גם קשור למצב בשוק ההון, אבל אני מאמין שזה יימשך״. כך אמר היום חיים הורוביץ, מנכל קרן ההשקעות הפרטית בביומד C-health, באירוע "פתיחת המסחר", לרגל תחילת שנת הלימודים האקדמית.

 

האירוע נערך בהשתתפות הפקולטה לניהול של אוניברסיטת תל אביב ולקחו בו חלק פרופ' משה צבירן, דיקאן הפקולטה לניהול באוניברסיטת  ת"א, פרופ' שי דנציגר סגן הדקאן לנושאים בינ"ל וכן ד"ר דייבי דישטניק שהרצה באירוע.

 

הורביץ - בנו של מנכ"ל טבע לשעבר אלי הורביץ ז"ל - אמר עוד, בשיחה שנערכה עם עורכת שוק ההון בכלכליסט, סופי שולמן, כי הגורמים לזינוק בהנפקות הביומד קשורים לכך ש״לאורך זמן חלה ירידה ביעילות וברווחי חברות התרופות הגדולות. בשנים האחרונות היו שינויים בהנהלות וגם בפורטפוליו וזה השפיע גם על החברות הקטנות, שהחלום שלהן הוא להירכש על ידי החברות הגדולות. זה קורה רק כשהחברות הגדולות בריאות, והן עברו תהליכי הבראה״.

 

הורביץ היה מעורב בהנפקה של גלמד השנה, והוא מוביל בימים אלה רוד שואו של פוליפיד. על השפעתה של אנדרומדה, החברה הבת של כלל ביוטכנולוגיה שבה היו לכאורה עיוותים סטטיסטיים במחקר הנוגע לתרופה לסוכרת נעורים, אמר הורוביץ כי ״סיפור אנדרומדה עוד צריך להיבחן, אבל נוצר נזק לישראל ואנחנו צריכים לוודא שדברים כאלה לא ייקרו. באופן כללי יש הערכה גדולה מאוד לישראל וליצירתיות שלנו, ויש מוניטין חיובי״

 

חיים הורוביץ חיים הורוביץ

 

הורוביץ גם התייחס לפוליפיד ואמר כי ״אנחנו בקרן מחפשים מקומות שבהם יש צרכים שלא נענו עד היום. תחום השברים לא השתנה כמעט כבר מאה שנה, והמוצר של פוליפיד מקצר במחצית את זמן השהות בבית חולים ומקטין את הדלקות, אם הכל יילך כשורה״.

  

באשר להבדלים בין חברות גדולות לקטנות אמר הורוביץ כי ״מעבר להבדלים הברורים שקשורים לכך שבחברה קטנה יש יותר עומס על הכתפיים של כל אחד, יש דימיון. כשאתה חברה קטנה לפעמים צריך לחשוב כמו חברה גדולה, ולהיפך, כשאתה חברה גדולה צריך לחשוב כמו קטנים״.

 

 לבסוף, בנוגע ליזמים צעירים, אמר הורביץ כי ״העצה הכי חשובה היא לבדוק את החוזקות והחולשות בחברה שלך. צריך להתמודד באומץ עם החולשות אבל גם לא להתבייש בחוזקות שלך. צריך לחלום ולדעת לאן הולכים, וכל עוד עושים דברים בהגינות ושקיפות, הכל אפשרי״

בטל שלח
    לכל התגובות
    x