$
שוק ההון

אלביט מערכות: קיפאון בהכנסות וירידה של 11.5% ברווח נקי

החברה הסבירה את השחיקה ברווחיה בעליית השקל מול הדולר ובשינוי בתמהיל מוצריה. בדומה לתעשייה אווירית דיווחה על עיכובי תשלומים ממשרד הביטחון, שהורידו את תזרים במזומנים במחצית ב-74%

גיל קליאן 09:4406.08.14

אלביט מערכות מציגה קיפאון במכירות ושחיקה ברווח התפעולי והנקי ברבעון השני. חברת המערכות הביטחוניות דיווחה על הכנסות של 702.6 מיליון דולר ברבעון השני של השנה, בדומה לרבעון המקביל. הרווחיות הגולמית נשחקה ל-28.4% מהמכירות לעומת 28.9% ברבעון המקביל. אלביט הסבירה את השחיקה בעליית השקל מול הדולר, אך גם משינוי בתמהיל המוצרים שלה – למוצרים רווחיים פחות עבור החברה.

 

הרווח התפעולי של אלביט מערכות ברבעון עמד על 62.6 מיליון דולר - ירידה של 6.1% לעומת הרבעון המקביל. ההשפעה העיקרית על הרווח התפעולי פרט לשחיקה ברווחיות הגולמית היתה הכנסה חד פעמית מהליך משפטי של 7.6 מיליון דולר שרשמה החברה ברבעון המקביל, והורידה את הוצאות ההנהלה וכלליות. 

 

מערכת ההגנה נגד טילים של אלביט מערכת ההגנה נגד טילים של אלביט

 

בשורה התחתונה רשמה אלביט מערכות רווח נקי של 43.9 מיליון דולר ברבעון השני של 2014, ירידה של 11.5% לעומת הרווח הנקי ברבעון השני של שנת 2013.

 

צבר ההזמנות של אלביט מערכות עמד נכון לסוף הרבעון השני על 6.2 מיליארד דולר, עלייה של 1.8% לעומת צבר ההזמנות נכון לסוף הרבעון הראשון.

 

בדומה לתעשיה אווירית שדיווחה כי היא צפויה לרשום תזרים מזומנים שלילי עקב עיכוב תשלומים משרד הביטחון – גם באלביט מערכות סבלו מתופעה דומה. תזרים המזומנים של החברה במחצית הראשונה של השנה עמד על 15.8 מיליון דולר – צניחה של 74% לעומת המחצית המקבילה. הסיבה לצניחה בדו"חות היא עיכוב תשלומים מצד משרד הביטחון הישראלי. בדומה לתע"א, גם באלביט מערכות מניחים כי הכספים יגיעו בסופו של דבר, ולא רואים כל סיכון בגביית החוב ממערכת הביטחון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x