שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

לוקסנבורג רכש מסקיילקס מניות פרטנר בהיקף של 33.8 מיליון שקל

העסקה שעליה דווח באישון לילה כללה גם דיסקאונט של 2.6% על מחיר מניית פרטנר שניתן ללוקסי לפי מחיר הסגירה של המניה יום לפני העסקה

גיל קליאן 11:4818.07.14

לפידות של יעקב (לוקסי) לוקסנבורג רכשה מסקיילקס מניות פרטנר בהיקף של 33.8 מיליון שקל. כך עולה מדיווח של סקיילקס לבורסה אתמול בשעה 2:00 בלילה. העסקה עליה דווח באישון לילה כללה גם דיסקאונט של 2.6% על מחיר מניית פרטנר שניתן ללוקסי לפי מחיר הסגירה של המניה יום לפני העסקה – כאשר סקיילקס טענה שבחרה לבצע את העסקה דווקא עם הדירקטור שלה ואחד ממחזיקי האג"ח הגדולים שלה – ומי שכנראה יהפוך לבעל השליטה בה אחרי הסדר האג"ח – כי הוא נתן את המחיר הטוב ביותר מבין הגופים שהציעו לקנות את המניות מהחברה. סקיילקס בחרה שלא לפרט מי הגופים שהתחרו בהצעה של לוקסי ומה המחירים שהציעו.

 

יעקב לוקסנבורג יעקב לוקסנבורג צילום: אוראל כהן

מניות פרטנר שנמכרו הם כ-1.4 מיליון מניות פרטנר שהשתחררו משיעבוד לאחרונה, והיו אמורות להיות משועבדות לבנק מזרחי על מנת שזה יעמוד אשראי לסקיילקס שייאפשר לחברה סיכוי לשימור חוזה יבוא מכשירי הסלולר שלה מול סמסונג הקוריאנית. לסקיילקס חוב של 11.3 מיליון דולר לסמסונג, וסמסונג איימה על סקיילקס כי אם לא תפרע את החוב, תבחר ענקית האלקטרוניקה לשלול מסקיילקס חד צדדית את הזכות לייבא מכשירי סמסונג לישראל.

 

בסקיילקס התאמצו מאוד לשמר את החוזה, אך לא היה להם כסף לשלם לסמסונג. אבל אז הגיע בשבוע שעבר לוקסי, והציע לסקיילקס ערבות שייתן לבנק מזרחי טפחות. לוקסי הציע כי כנגד אותה ערבות ישועבדו מניות פרטנר, כאשר חלק מההסכם הוא שסקיילקס יכולה למכור את המניות ולשעבד את התמורה. הסכם הערבות של לוקסי אושר רק השבוע, והחברה הזדרזה לממש את המניות ולתת הטבה ללוקסי – אותו האיש שהניע את המהלך ובסופו של דבר גם רכש את המניות מהחברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x