$
שוק ההון

בני לנדא: "משה מני הודיע לי כי אמיר אלשטיין ימונה ליו"ר טבע"

על פי הודעתו של לנדא, אלשטיין, המשמש סגן יו"ר החברה, ימונה ליו"ר הדירקטוריון במקומו של פיליפ פרוסט, שצפוי לעזוב עד סוף השנה. טבע בתגובה: "לא התקבלה כל החלטה בעניין זהותו של היו"ר הבא"

ניר צליק 18:3214.07.14

היזם בני לנדא, המשקיע האקטיבי בחברת טבע ששלח מכתבים לדירקטוריון החברה, כתב בבלוג שלו, שאותו שפתח היום (ב'), כי משה מני, המשמש דירקטור בחברה, הודיע לו כי אמיר אלשטיין, סגן יו"ר טבע, ימונה ליו"ר הדירקטוריון במקומו של פיליפ פרוסט, שצפוי לעזוב עד סוף השנה. מטבע נמסר בתגובה כי "לא התקבלה כל החלטה בעניין זהותו של היו"ר הבא של טבע. יצויין, כי ועדה בראשותם של פרופ' מני ויוסי ניצני עסוקה בעצם ימים אלה בתהליך זה. יודגש כי החברה עדכנה את הציבור במדויק בנושא זה בהודעת הבורד במקביל לפרוקסי.

בבלוג עצמו מסביר לנדא על העניין הרב שלו בטבע, וכותב כי "אני תעשיין, לא משקיע פיננסי, ואני ממוקד בניהול העסקים שלי ומעולם לא התערבתי בהנהלות של החברות שבהן השקעתי, מה שאני משאיר למנהלי השקעות מקצועיים".

 

סגן יו"ר טבע, אמיר אלשטיין סגן יו"ר טבע, אמיר אלשטיין צילום: סיון פרג'

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

עוד כתב לנדא כי התערבתי בטבע מאחר ואני "ציוני, ולכן אכפת לי מהמדינה שלי, ישראל. עבדתי ללא מנוחה כדי לשים את ישראל על מפת הטכנולוגיה, לייצר תעסוקה ולמשוך השקעות זרות לתוך מדינת ישראל". לנדא מוסיף כי "אלי הורביץ היה חבר ועמית שלי שהערצתי, ולמרות זאת לא השקעתי או עבדתי עם טבע. במחצית 2012 פגשתי באירוע חברתי את סמנכ"ל הפיתוח, מייקל היידן, מאוחר יותר האזנתי לשיחת ועידה בהשתתפות המנכ"ל ג'רמי לוין והחזון שלהם לתרופות מקור משולבות (NTE) הימם אותי לטובה והחלטתי לרכוש מניות של טבע".

 

לנדא מספר כי בעקבות הביצועים של טבע הוא הלך ובדק באתר החברה את הביוגרפיה של 16 הדירקטורים, וכי הוא גילה כי יש בדירקטוריון רופאים, עורך דין, בנקאי, רואה חשבון ותעשיין, אך חסר בו מישהו בעל ניסיון בתעשיית הפארמה העולמית. "אפילו לפיליפ פרוסט, יו"ר הדירקטוריון, אין ניסיון בחברת פארמה גדולה", כתב לנדא.

 

לנדא מספר כי באסיפת בעלי מניות שהתרחשה באוגוסט 2013 הוא הביע את הדאגות שלו, ופיליפ פרוסט, היו"ר, אמר כי הדירקטוריון ידון בטענות של לנדא, ואחרי כן עזב, במהלך שלב השאלות והתשובות באסיפת בעלי המניות, באמצע האסיפה. "התנהגות זו", כתב לנדא, "הדהימה אותי, לא רק מבחינת הגסות אלא גם מבחינת הסאבטקסט".

 

בהמשך מפרט לנדא על סאגת הפיטורים של ג'רמי לוין מהחברה, כאשר הוא מסביר מדוע הוא מבקש לערוך שינויים בדירקטוריון החברה, ומציע למחזיקי המניות של טבע שלא לבחור בעו"ד אורי סלונים לדירקטוריון ושלא לאשר את פוליסת הביטוח לדירקטורים של החברה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x