$
שוק ההון

אחרי שהודח מסקיילקס: אילן בן-דב התפטר מדירקטוריון פרטנר

בן-דב נימק את התפטרותו, שנכנסה לתוקף אתמול, בתהליכים האחרונים המתרחשים בסקיילקס. פרטנר: "הצהרתו של בן-דב משקפת את דעתו האישית בלבד". בשבוע שעבר הודח בן־דב מתפקידו כיו"ר סקיילקס

אופיר דור 18:1530.06.14

חברת פרטנר הודיעה אחר הצהריים (ב') על התפטרותו של אילן בן-דב מדירקטוריון החברה. בן-דב שימש כדירקטור בחברה מטעם סקיילקס, שבה הוא משמש בעל השליטה. ההתפטרות נכנסה לתוקף אתמול. בשבוע שעבר הדיח דירקטוריון סקיילקס את בן-דב מתפקידו כיו"ר החברה.

 

אילן בן דב אילן בן דב צילום: אוראל כהן

 

מה דעתך על מניית פרטנר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בהודעה שפורסמה היום מוסיפה פרטנר כי בן-דב נימק את התפטרותו בתהליכים האחרונים המתרחשים בסקיילקס ומה שהוא הגדיר כבעיות טכניות קשות במכשיר הגלקסי 4. בפרטנר הוסיפו כי "הצהרתו של בן-דב משקפת את דעתו האישית ואינה משקפת את עמדתה או דעתה של החברה".

 

כאמור, בשבוע שעבר הדיח דירקטוריון סקיילקס את בן-דב מתפקידו כיו"ר החברה. את ההחלטה להדיח את בן-דב הוביל ככל הידוע יעקב (לוקסי) לוקסנבורג, אחד ממחזיקי האג"ח הגדולים של החברה ושל חברת האם שלה סאני – שרק במהלך סוף השבוע נכנס לדירקטוריון החברה על מנת להציל את עסקיה עבור מחזיקי האג"ח שאינן מובטחות בשעבודים על מניות פרטנר. לוקסי היה חלק מנציגות בעלי האג"ח הלא מובטחות, והוא נבחר לתפקיד באסיפה סוערת בה מתח ביקורת קשה על תפקוד החברה בעת האחרונה.

 

את דרכו בעולם העסקים החל בן דב (57) בשנת 1991 עם הקמתה של חברת סאני, שעסקה אז ביבוא משחקי נינטנדו וסגה, והונפקה בשנת 1993. לאחר מכן הקים את רשת חנויות האלקטרוניקה והסלולר דינמיקה, וב-1998 קיבל את הזיכיון ליבוא מכשירי סמסונג לישראל. זיכיון היבוא היה הנכס המהותי הראשון של בן-דב, וקצת אירוני שהיא גם הנכס האחרון אותו מנסים כיום לשקם מחזיקי האג"ח של סקיילקס.

 

עם השנים אסף בן דב שורה של נכסים אותם איבד או מכר - כמו למשל חברת ההשקעות טאו שהיתה אמורה לייצר תשואות למשקיעים אך במקום זה מחקה כסף לבעלי החוב והגיעה לפירוק, אתר האינטרנט תפוז ואתר הווידיאו פליקס שנמכרו תמורת 4.3 מיליון שקל, מגרש לאחוזת ענק בכפר שמריהו שעוקל על ידי בנק לאומי ועוד.

 

מנכ"ל סקיילקס יהל שחר התפטר

 

במקביל כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט", דיווחה סקיילקס על התפטרותו של יהל שחר מתפקיד מנכ"ל סקיילקס לאחר 13 שנה. שחר הסביר את התפטרותו בשינויים באופי ובהיקף הפעילות של החברה. צעדים אלו מבטאים את המשך הזזתם הצידה של בן דב ואנשיו ומעברה של סקיילקס לשליטת מחזיקי האג"ח.

 

בהודעה נוספת סקיילקס דיווחה גם על הרעה נוספת בעסקיה - עצירת קווי אשראי על ידי הבנק שמממן את החברה (ככל הידוע מדובר בבנק מזרחי טפחות), מה שעלול לפגוע בפעילות השוטפת של סקיילקס, או מה שנשאר ממנה.

 

אולטימטום מסמסונג

 

בהודעה חשפה סקיילקס הרעה נוספת במערכת היחסים שלה עם סמסונג הקוריאנית - לפיה סמסונג העמידה לסקיילקס אולטימטום. לפי אותו אולטימטום, אם תוך חודש ימים מיום ה-19 ביוני לא תפרע סקיילקס חוב לא מובטח כלפי סמסונג בסכום של 5.2 מיליון דולר, יפוג הסכם יבוא המכשירים של סקיילקס.

 

הסכם זה הוא למעשה הנכס העיקרי של סקיילקס פרט למניות החברה בפרטנר. מניות אלה משועבדות לטובת חלק מסדרות האג"ח של החברה, וסדרות אלה פועלות בימים אלה למימוש המניות. במקרה של מימוש המניות, הנכס היחיד שיישאר בחברה הוא אותו הסכם יבוא מכשירי סלולר, שכעת עומד מול סכנה מיידית וברורה לביטול על ידי סמסונג.

 

מהדיווח של סקיילקס עולה, כי האולטימטום של סמסונג ידוע לחברה מה-19 ביוני, ולא ברור מדוע לא דיווחה עליו החברה באותה עת. שלשום אף הופיע שחר בפני בעלי האג"ח של החברה ואמר כי אין כל חדש במו"מ עם סמסונג.

 

סקיילקס מצידה נלחמה בדרישת התשלום של סמסונג עם דרישות כספיות משלה, בסך 7 מיליון דולר. לטענת סקיילקס, מדובר בסכומים שמגיעים לה עבור תמריצים, תמיכה שיווקית והגנות מחיר שמגיעים לה מכוח ההסכמים הקיימים עם הקוריאנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x