שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

הסינים יבקשו ארכה נוספת של חודש בעסקת כלל ביטוח

קבוצת הרוכשים הסינית צפויה להיפגש היום עם בעלי השליטה של אי.די.בי, אדוארדו אלשטיין ומוטי בן־משה, ועם הנאמנים חגי אולמן ואייל גבאי. השלמת העסקה למכירת 32% ממניות כלל ביטוח תייצר לאי.די.בי פתוח רווח של 530 מיליון שקל

גולן חזני ויניב רחימי 08:0326.03.14

קבוצת הרוכשים הסינית תבקש ארכה של חודש נוסף מאי.די.בי פתוח לקבלת האישורים לרכישת השליטה בכלל ביטוח. ל"כלכליסט" נודע כי בכירי הקבוצה הגיעו אתמול לישראל וייפגשו היום עם הרוכשים של אי.די.בי, אדוארדו אלשטיין ומוטי בן־משה, וכן עם הנאמנים חגי אולמן ואייל גבאי.

עוד נודע כי הרוכשים הסינים יפגשו היום את המפקחת על הביטוח דורית סלינגר, שדרשה מהם את דו"חות ה־IFRS המעודכנים של שלוש החברות המעוניינות ברכישת כלל ביטוח ואשר מרכיבות את קבוצת הרוכשים.

מה דעתך על מניית כלל עסקי ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

שתיים מהחברות בקבוצת הרוכשים הסינית הגישו דו"חות מלאים, החברה השלישית הגישה דו"חות חלקיים החתומים בידי משרד רו"ח, וסלינגר אמורה לקבל את הדו"חות המלאים. תקופת הארכה השלישית והאחרונה למכירת כלל ביטוח, שהותרה בהסכם המקורי, תסתיים ב־2 במאי וההערכות הן כי המפקחת על הביטוח תתקשה להעניק את האישור, אם בכלל, גם בשל החופשה הארוכה יחסית של חג הפסח שצפויה במהלך אפריל.

 

דחייה נוספת של מועד השלמת העסקה היא עניין מורכב, שכן לא ברור מי אמור לתת את ההסכמה לכך. בן־משה ואלשטיין עוד לא קיבלו דה פקטו את השליטה באי.די.בי, מכיוון שמשרד התקשורת עדיין לא אישר את העברת השליטה בסלקום, וממתין לאישור השב"כ.

 

בן־משה ואלשטיין חברים בדירקטוריון אי.די.בי פתוח עם אהרון פוגל, ואם יוחלט שהדירקטוריון הוא זה שיקבע דחייה נוספת למועד, הרי שהם יהיו שותפים פעילים להחלטה. אפשרות אחרת היא שהנאמנים יצטרכו לקבל את ההחלטה, במקרה שסגירת עסקת אי.די.בי אכן תידחה לאחר סוף מרץ. בכל מקרה, ההחלטה בנוגע להמשך מהלך העסקה של מכירת כלל ביטוח צפויה לעבור לבן־משה ואלשטיין. 

 

מימין: אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה מימין: אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה צילום: אוראל כהן, אניה בוכמן

 

השלמת העסקה למכירת 32% ממניות כלל ביטוח תייצר לאי.די.בי פתוח רווח של 530 מיליון שקל, כך עולה מדו"ח פרופורמה שפורסם אתמול. למהלך חשיבות רבה היות שהוא ימחוק גירעון של 588 מיליון שקל בהון של אי.די.בי פתוח, ויחד עם הזרמה של 150 מיליון שקל במסגרת ההסדר יעביר את אי.די.בי פתוח להון עצמי חיובי.

 

רואי החשבון של אי.די.בי מציינים שהדו"ח לא מביא בחשבון את התוצאות העסקיות של קבוצת אי.די.בי ברבעון הרביעי. להערכת ההנהלה, ברבעון הרביעי גדל הגירעון בהון העצמי ב־84 מיליון שקל. הדו"ח פורסם לקראת רישום מניות אי.די.בי פתוח למסחר בבורסה, במסגרת הסדר החוב. אם יושגו האישורים הנדרשים להשלמת ההסדר, מניות אי.די.בי פתוח יחלו להיסחר כבר ביום שני בשבוע הבא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x