$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

אודיוקודס בדרך לגייס 50 מיליון דולר בארה"ב

ספקית טכנולוגיות ה־VoIP ומוצרי הרשתות הקוליות מעוניינת לנצל את חזרתה לרווחיות ומנהלת מגעים להנפקת מניות בנאסד"ק. אודיוקודס נסחרת בת"א ובנאסד"ק בשווי של מיליארד שקל

גולן חזני 08:1823.01.14

ספקית טכנולוגיות ה־VoIP ומוצרי רשתות קוליות, אודיוקודס, מנהלת מגעים לגיוס של 50 מיליון דולר בהנפקת מניות (secondary) בנאסד"ק. ל"כלכליסט" נודע כי את הגיוס צפויים להוביל בנקי ההשקעות נידהם, ויליאם בלייר ואופנהיימר. המגעים להנפקה נערכים לאחר שאודיוקודס עברה לרווח ברבעון השלישי של 2013 ולקראת פרסום דו"חות הרבעון הרביעי.  

 

אודיוקודס המנוהלת על ידי שבתאי אדלרסברג, רשמה רווח נקי של 1.8 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2013, או 4 סנט למניה, עלייה של 80% לעומת רווח נקי של מיליון דולר, או 3 סנט למניה, ברבעון השני של 2013. לשם השוואה, ברבעון המקביל רשמה החברה הפסד של 419 אלף דולר, או סנט למניה. הכנסות אודיוקודס ברבעון השלישי של 2013 הסתכמו ב־35 מיליון דולר, עלייה של 4% לעומת הרבעון השני (33.7 מיליון דולר), ועלייה של 11% לעומת הרבעון המקביל (31.4 מיליון דולר).

 

תשקיף לרשויות בארה"ב

אודיוקודס הגישה לפני כשבועיים תשקיף לרשות ני"ע האמריקאית. נראה כי אודיוקודס מבקשת לנצל את התוצאות הטובות שהשיגה ברבעונים האחרונים שהביאו גם להתאוששות בשווי החברה ל־290 מיליון דולר (כמיליארד שקל). עם זאת, לאחר שהגיעה למחיר שיא של 8 דולר ב־15 בינואר ירדה המניה ב־15% בתוך שבוע, ופתחה את המסחר אתמול במחיר של 6.7 דולר למניה. ייתכן שירידה זו תעכב במעט את ההנפקה. ההתאוששות של אודיוקודס מיוחסת בין היתר לפיטורים שביצעה החברה מאמצע יולי 2012 שסייעו לחיסכון של 10% בהוצאות תפעוליות. בעקבות זאת עברה החברה מהפסד של כמיליון דולר ברבעון הראשון של 2012 לרווח תפעולי של כמיליון דולר ברבעון הראשון של 2013.

באפריל 2013 החלה אודיוקודס בביצוע הסכם רכישת נכסים עם שותפתה, MailVision, חברה ישראלית העוסקת בפיתוח, שיווק ורישוי פתרונות VoIP עבור מכשירים ניידים, מחשבים נייחים וטאבלטים. אודיוקודס מחזיקה ב־25% מהון המניות של MailVision ובעבר פורסם כי היא פועלת לרכישתה.

 

שבתאי אדלרסברג שבתאי אדלרסברג

 

אודיוקודס, שנסחרת בבורסות תל אביב ונאסד"ק, שם הונפקה 1999, נוסדה ב־1993 על ידי אדלרסברג וליאון ביאליק, לאחר שעזבו את די.אס.פי (שאדלרסברג היה אחד ממייסדיה וביאליק היה ראש פעילות דחיסת הדיבור). בשנים הראשונות לקיומה עסקה אודיוקודס בעיקר בביצוע פרויקטים ובמכירת רשיונות לטכנולוגיה שפיתחה, בעיקר לדי.אס.פי. עצמה.

 

 צילום: יובל חן
מה דעתך על מניית אודיוקודס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

שורה של משברים

ב־1996 החלה החברה לפתח קו מוצרים עצמאי של שבבי דחיסת קול לרשתות תקשורת נתונים, שהיווה את הבסיס למוצריה של החברה כיום. הטכנולוגיה של אודיוקודס המייצרת בעיקר מותגי תקשורת מבוססי VoIP (העברת קול על גבי האינטרנט), מאפשרת לצמצם את רוחב הפס שגוזל אות קול על ידי דחיסתו וצמצומו, וזאת תוך שמירה על איכות קול סבירה.

 

אודיוקודס מעסיקה 600 עובדים, בהם 400 בישראל, וגם מפעילה מרכז מו"פ באיירפורט סיטי בלוד. בשיא הבועה, בשנת 2000, נסחרה אודיוקודס בשווי של מיליארד דולר אבל מאז היא חוותה משברים וב־2012 ירד שווי השוק שלה ל־60 מיליון דולר בלבד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x