$
בורסת ת"א

פוגל יכהן כיו"ר אי.די.בי ללא שכר עד להשלמת ההסדר

היו"ר החדש קיבל לפני חודשיים מענק פרישה של 787 אלף שקל ממגדל, בה כיהן כיו"ר בעשור האחרון. אי.די.בי דיווחה כי העברת השליטה מקימה לבנקים ולנשים של חברות מהקבוצה עילה לפירעון חוב של כ-1.6 מיליארד שקל

גולן חזני 14:0309.01.14

כהונתו של אהרון פוגל כיו"ר אי.די.בי תיעשה בשלב זה ללא שכר עד להשלמת העברת החברה לרוכשים החדשים, מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין, והשלמת הסדר הנושים בהתאם. 

 

כך הודיעו היום (ה') הרוכשים החדשים וופוגל לאיל גבי וחגי אולמן, שמונו על ידי בית המשפט כנאמנים של אי.די.בי.

יש לציין כי פוגל, שפרש בספטמבר האחרון מתפקידו כיו"ר מגדל, קיבל מענק בגובה 787 אלף שקל בגין שנת 2013.

 

בעשור האחרון (לפני כן לא פורסמו הנתונים) גרף פוגל שכר בעלות של 33.5 מיליון שקל, ומכר מניות בהיקף של יותר מ־4 מיליון שקל בגין אופציות שקיבל.

 

מה דעתך על מניית מגדל ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

עם השכר המשוער על השנים 2000–2002, השכר על 2013 ומענק אי־התחרות, עזב פוגל את מגדל לאחר שקיבל יותר מ־40 מיליון שקל ברוטו.

 

במקביל, דיווחה היום אי.די.בי כי שבעה בנקים ונושים אחרים שלהם זכאים לתבוע פרעון מיידי של חובם לאור ההסדר והעברת השליטה בחברה. עילת ההעמדה לפרעון מיידי היא העברת השליטה, והחוב הכולל עליו מדובר עומד על 1.6 מיליארד שקל.

 

החברה הנכדה דסק"ש הודיעה כבר אתמול כי העברת השליטה בתאגיד עשויה להקים זכות לשני בנקים ישראלים להעמיד לפרעון מיידי הלוואות קיימות שהעמידו לדסק"ש, שיתרת הקרן הבלתי מסולקת שלהן עומדת על 661 מיליון שקל.

   

אהרון פוגל אהרון פוגל צילום: אלכס קולומויסקי

  

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x