$
שוק ההון

טבע מינתה את ארז ויגודמן לתפקיד נשיא ומנכ"ל החברה

ייכנס לתפקיד ב-11 בפברואר, חמישה ימים לאחר שיעזוב את מכתשים אגן. הוא יחליף את המנכ"ל בפועל של טבע, איל דשא, שישוב לתפקיד מנהל הכספים הראשי. ויגודמן: "זהו כבוד גדול עבורי. אני מבין את האתגרים העומדים בפני החברה, ובטוח שיחד עם צוות ההנהלה נוכל להתמודד עם אתגרים אלו ולעמוד במחויבות שלנו להשיא ערך לבעלי המניות"

שי סלינס 09:0409.01.14

חברת התרופות הישראלית, טבע, הודיעה היום (ה') כי מנכ"ל מכתשים אגן ארז ויגודמן, מונה לנשיא ומנכ"ל החברה במקומו של ג'רמי לוין שהתפטר לפני כחודשיים. ויגודמן ייכנס רשמית לתפקידו ב-11 בפברואר.

 

ויגודמן שימשיך לכהן בתפקידו במכתשים אגן עד ה-5 בפברואר, יחליף את המנכ"ל בפועל של טבע, איל דשא, אשר ישוב למלא את תפקידו המקורי כמנהל הכספים הראשי של החברה.  

 

ויגודמן החל את דרכו המקצועית בסומך חייקין בשנת 1987 עם סיום לימודיו לתואר ראשון בכלכלה, חשבונאות ומינהל עסקים. בשנת 1991 הוא הפך לשותף במשרד ועבד בו עד שנת 1996. בשנת 1997 הצטרף ויגודמן לעלית כסמנכ"ל כספים ומשנה למנכ"ל. בשנת 1998 הוא מונה למנכ"ל עלית וכיהן בתפקיד זה עד שנת 2001, אז הושלם מהלך המיזוג בין עלית לשטראוס. ויגודמן הפך למנכ"ל החברה הממוזגת , וכיהן בתפקיד עד סוף יוני 2009. חצי שנה מאוחר יותר מונה ויגודמן למנכ"ל מכתשים אגן.

 

ויגודמן מכהן כדירקטור בטבע משנת 2009, ופעילות החברה אינה זרה לו, אך חלק מהקולות הנשמעים ברקע, בעיקר מצדם של המשקיעים הזרים, טוענים שמינויו של מנכ"ל שאינו מגיע מתעשיית התרופות עשוי להיות בעייתי. אלא שויגודמן כבר הוכיח שגם מנכ"ל שאינו צומח בתעשייה מסוימת יכול לבצע מהלכים אסטרטגיים קשים - ויגודמן שהגיע למכתשים אגן אחרי שכיהן כמנכ"ל שטראוס־עלית, הצליח להשיג תוצאות עסקיות טובות, למרות המינוי הלא טריוויאלי, ואולי דווקא העובדה כי הוא הגיע מתעשייה שונה אפשרה לו לגבש נקודת מבט אחרת.

 
פיליפ פרוסט פיליפ פרוסט צילום: יובל חן

   

ויגודמן: "זהו כבוד גדול עבורי להתמנות לנשיא ומנכ"ל טבע. אני שמח לעבוד עם צוות ההנהלה ועובדי טבע כדי להמשיך ולבנות על המסורת האדירה של החברה, כדי

לחזק את עמדתנו המובילה בעולם וכדי למצות עד תום את הפוטנציאל הגדול של החברה לספק תרופות ופתרונות למטופלים ברחבי העולם. אני מבין את האתגרים העומדים בפני טבע ואני בטוח שיחד עם צוות ההנהלה נוכל להתמודד עם אתגרים אלו ולעמוד במחויבות שלנו להשיא ערך לבעלי המניות על ידי הרחבת עסקי החברה והשגת צמיחה ארוכת טווח".

 

פיליפ פרוסט, יו"ר החברה, אמר: "אני רוצה לברך את ארז על מינויו למנכ"ל טבע. לארז, המכהן כחבר דירקטוריון טבע משנת 2009, הבנה עמוקה של החברה ושל התעשייה בה היא פועלת, באופן הממצב אותו בעמדה חזקה להתחיל את עבודתו בתנופה ולייצר ערך לבעלי המניות. אני רוצה להודות לאיל על שהוביל את החברה בתקופה חשובה זו, ועל התמקדותו בהוצאה לפועל של האסטרטגיה שלנו. אני גם רוצה להודות לכל חברי הדירקטוריון אשר הקדישו מזמנם במרץ לטובת הליך איתור אינטנסיבי זה".

 

אמיר אלשטיין, סגן יו"ר דירקטוריון טבע אמר, "בחנו רשימה נרחבת של מועמדים פנימיים וחיצוניים כחלק מתהליך חיפוש קפדני ומקיף בהובלת הדירקטוריון ובסיוע חברת איתור עולמית מובילה, אגון זנדר. ארז בלט בשל הרקורד המרשים שלו בביצוע מהפכים בתאגידים גלובליים מורכבים והשגת תוצאות פורצות דרך. הוא מנהל מוביל שינוי בעל חשיבה אסטרטגית ויכולות ביצוע מרשימות של תכניות ארגון מחדש, יצירת מומנטום עסקי, הובלת התרחבות מוצלחת בשווקים מתפתחים ועבודה עם שוק ההון".

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
50% 0% 50%

במכתשים אגן מחפשים מחליף

במקביל מכתשים אגן, הודיעה כי דירקטוריון החברה עוסק באינטנסיביות בתהליך האיתור הבחירה של מנכ"ל חדש לקבוצה. "הדירקטוריון נקט פעולות אלה לאור החלטתו של ארז ויגודמן להתפטר מתפקידו כנשיא ומנכ"ל מכתשים אגן ולהצטרף לטבע תעשיות פרמצבטיות כנשיא ומנכ"ל החברה. הדירקטוריון וארז ויגודמן הסכימו כי הוא ימשיך בתפקידו עד תחילת פברואר, 2014", נמסר מהחברה.

 

ויגודמן התייחס גם לתקופה במכתשים אגן ואמר: "הייתה לי זכות מיוחדת להוביל בארבע השנים האחרונות את מכתשים אגן על האנשים המיוחדים שלה וצוות ההנהלה הייחודי שמוביל אותה. החשיבות של תעשיית החקלאות לכולנו והמקום של האגרוכימיה בעולם ריתקה אותי במהלך התקופה הזאת. אני מאמין בכל לבי שהערכים והתרבות הם שהופכים את מכתשים אגן לחברה מיוחדת, ואלו הדברים החשובים ביותר שילכו איתי הלאה". 

 

כפי שנחשף בכלכליסט שלשום, ראשי התאגיד הממשלתי הסיני כמצ'יינה החלו לבחון מועמדים לתפקיד מנכ"ל מכתשים אגן במקומו של ארז ויגודמן. ל"כלכליסט" נודע כי החלופות הנבחנות בעזרת גוף בינלאומי הן מנכ"ל זר, או אחד משני מועמדים פנימיים: חן ליכטנשטיין, המשנה למנכ"ל, ורן מידן, מנכ"ל אסיה פסיפיק, אפריקה והמזרח התיכון. כמצ'יינה רכשה את השליטה (60%) במכתשים אגן מידי כור שבשליטת אי.די.בי באוקטובר 2010 לפי שווי פעילות של 2.4 מיליארד דולר. באותה תקופה החברה הפסידה ולא הצליחה להתרומם. ויגודמן שמונה כמנכ"ל הצליח להבריא אותה ולהעלות אותה על מסלול הרווחיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x