$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

לבייב יקבל מיליוני שקלים בפשרה עם מגדל שוקי הון

לבייב הגיש תביעה בגובה 7.2 מיליון שקל נגד בית ההשקעות. הטענה: מגדל שוקי הון גבה עמלות מופרזות בתיק ני"ע של איש העסקים. הנזק: לבייב הפסיד 3.2 מיליון שקל בתיק שניהל עבורו דניאל מולקנדוב, שהורשע בגביית עמלות מופרזות מלקוחות

תומר גנון וזוהר שחר לוי 06:5905.01.14

תביעת המיליונים שהגיש איש העסקים לב לבייב נגד בית ההשקעות מגדל שוקי הון הסתיימה בפשרה. לבייב תבע 7.2 מיליון שקל בגין טענות על גביית עמלות מופרזות בתיק ניירות ערך שניהל באמצעות בית ההשקעות. במסגרת הליך גישור שנערך בין הצדדים סוכם כי בית ההשקעות יפצה את לבייב בתמורה למחיקת התביעה.

 

סכום הפיצוי המדויק אינו ידוע, אולם על פי הערכות מדובר במיליוני שקלים.

 

מעו"ף עם עמלות גבוהות

 

בתביעה שהגיש לבייב, לפני כשנתיים וחצי לבית המשפט המחוזי בת"א, הוא טען שבית ההשקעות לא התריע שבתיק אופציות מעו"ף שניהל באמצעותו כחבר בורסה. נעשו עשרות אלפי פעולות של קנייה ומכירה כדי לגבות עמלות גבוהות. לבייב טען בתביעה שהשקיע בתיק 5 מיליון שקל, אשר רובם נמחקו. שופט המחלקה הכלכלית חאלד כבוב שניהל את התיק, הציע לצדדים במהלך הדיונים להגיע לפשרה. ביום חמישי הגישו הצדדים הודעה לבית המשפט ולפיה הליך הגישור ביניהם הסתיים, ולבייב מבקש למחוק את התביעה מבלי שמגדל יודה בטענות נגדו.

 

לב לבייב, "לא יכול להיות שחבר בורסה מכובד ירוקן לי את החשבון" לב לבייב, "לא יכול להיות שחבר בורסה מכובד ירוקן לי את החשבון" צילום: עמית שעל

 

מנהל התיק של לבייב היה דניאל מולקנדוב. לפני כשנה וחצי מולקנדוב סיים לרצות 10 חודשי מאסר לאחר שהורשע שגרף לכיסו במרמה מאות אלפי שקלים מעמלות בתיקי לקוחות. את תיק ההשקעות ניהל מולקנדוב במגדל שוקי הון באמצעות חברות ניהול התיקים לב התמר, שבה היה שותף איש העסקים החרדי־בריטי, אריה ארנטרוי. לבייב תבע גם את ארנטרוי, ובמסגרת הליך הגישור נמחקה התביעה נגדו, מבלי שהוא הודה בטענות נגדו.

 

"הם ניסו לגנוב לי כסף"

 

לפני כחצי שנה העיד לבייב בתביעה, שהוגשה באמצעות עוה"ד אסף ברם ורועי סלוקי, וטען כי מגדל שוקי הון היתה לכאורה חלק מקנוניה שנרקמה כדי לגבות ממנו עמלות גבוהות. "כאיש עסקים ברגע שאתה מרגיש שמרמים אותך לא אכפת לך אם זה מיליארד או שקל", אמר. "חתמתי עם מגדל שוקי הון שישמור על הכסף שלי, והם ניסו לגנוב לי בזמן קצר כמה שיותר בכך ששאבו לי מהחשבון עמלות".

 

לבייב אמר בעדותו שהבין שמדובר בהשקעה מסוכנת כאשר חבר למולקנדוב כדי שינהל לו תיק אופציות באמצעות מגדל. "במכירה וקנייה של אופציות יש עמלה וזה בסדר, אבל לא יכול להיות שחבר בורסה מכובד ירוקן לי את החשבון ב־4 שקלים עמלה לאופציה", טוען לבייב, "נתתי להם לנהל תיק והם עשו אלפי פעולות ביום כדי לשאוב עמלות. זה לא העניין שהם הפסידו את הכסף. זה העניין שהם דרך עמלות לקחו לי 3.2 מיליון שקל תוך שבועיים".

 

"צירוף מגדל שירותי בורסה כנתבעת נועד, כפי הנראה, לנסות ולחפש 'כיס עמוק'", טענה מגדל בכתב ההגנה שהגישה במסגרת התביעה. "טוב היה עושה התובע לו היה נמנע מלצרף את מגדל לתביעה זו".

 

בא כוח מגדל שוקי הון, עו"ד צבי פירון סירב להתייחס.  מעו"ד אסף ברם, בא כוחו של לבייב לא נמסרה תגובה. במקבוצת לבייב סירבו להתייחס. את תגובתו של ארנטרוי לא היה ניתן להשיג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x