$
בורסת ת"א

מנצל את הזינוק במניה: אלוביץ' מכר מניות בזק ב-17.4 מיליון שקל

בעל השליטה בבזק מכר 3 מיליון מניות שרכש באופן פרטי במהלך המשבר בשוק התקשורת ב-2012. הוא רשם רווח של 9.6 מיליון שקל על המניות

אופיר דור 10:3331.12.13

בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', מוכר לראשונה מניות בחברה. אלוביץ' השלים אתמול (ב') מכירה של 2.96 מיליון מניות בזק שאותם החזיק באופן פרטי, ולא דרך החברה הציבורית בי-קומיוניקיישנס באמצעותה הוא מחזיק בשליטה בחברה.  

 

אלוביץ' מכר את המניות לפי שער של 5.89 שקל למניה והכניס מהעסקה סכום של 17.4 מיליון שקל. לאחר המכירה מחזיק אלוביץ' באופן פרטי 0.04% ממניות בזק, לעומת 0.15% שהחזיק עד אתמול.

 

אלוביץ' קנה את המניות באמצעות הבורסה ביוני 2012 בשער ממוצע של 4 שקלים למניה. יוני 2012 היה תקופת שיא המשבר במניות התקשורת על רקע כניסתן של גולן טלקום ו-mobile HOT. אלוביץ' קיבל מאז דיבידנד של כשקל למניה מבזק, כלומר כ-3 מיליון שקל. בסך הכל הרוויח אלוביץ' סכום של 9.6 מיליון שקל מהעסקה (כולל הדיבידנד), על רקע העלייה החדה בשער מניית בזק של 126% מאז נקודת השפל ביוני 2012.

 

אלוביץ מוכר את מניות בזק משיקולי מס. אלוביץ' הוא בעל השליטה בבזק באמצעות החברות בי-קומיוניקיישנס, אינטרנט זהב ויורוקום תקשורת. בי-

קומיוניקיישנס היא בעלת המניות הגדולה בבזק ומחזיקה ב-30.91% ממניותיה. אינטרנט זהב מחזיקה ב-68% ממניות בי קומיוניקיישנס ויורוקום תקשורת מחזיקה ב-79% ממניות אינטרנט זהב.

 

עד היום לא מכרו החברות שבשליטת אלוביץ' מניות בבזק אלא דווקא הגדילו את אחזקותיהם בחברה מאז רכישת השליטה. מלבד הדיבידנד שקיבל אלוביץ' על האחזקות הפרטיות שלו מבזק, כל שאר הדיבידנדים שנמשכו על בי-קומיוניקיישנס ואינטרנט זהב מבזק הלכו לכיסוי הלוואות הענק שלקח כדי לרכוש את החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x