שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

בלעדי לכלכליסט

לי הייפנג נפגש עם נתניהו כדי לקדם את רכישת כלל ביטוח

נציגי קבוצת המשקיעים הסינית-סינגפורית מנסה לשכנע את מקבלי ההחלטות בארץ ברצינות כוונותיה; היום היא אמורה להיפגש עם הנשיא פרס

גולן חזני 07:0215.12.13
קבוצת המשקיעים הסינית־סינגפורית שחתמה על הסכם לרכישת כלל ביטוחהשקיעה בשבוע החולף מאמצים גדולים לקבלת אישור לעסקה, לקראת הכרעה בעתיד אי.די.ביהצפויה היום בבוקר.

 

ל"כלכליסט" נודע כי משלחת של נציגי הרוכשים, שכללה את איש העסקים ההונג קונגי לי הייפנג, ראש קבוצת JT קפיטל הסינגפורית, ואת ג'הו לימין, יו"ר המוסד הפיננסי הסיני ניו טיימס, הגיעה לישראל בשבוע שעבר לסדרת פגישות שבה ניסתה לשכנע את מקבלי ההחלטות בארץ ברצינות כוונותיה.

 

בשבוע שעבר נפגשה הקבוצה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו והיום היא אמורה להיפגש עם נשיא המדינה שמעון פרס. נתניהו הבהיר לסינים כי הוא רואה בחיוב השקעות של גורמים זרים ובעיקר סינים בישראל, אולם הדגיש כי הרגולציה איננה תחת סמכותו ואין בכוונתו להתערב בה.

 

בנימין נתניהו. פגישה עם הרוכשים בנימין נתניהו. פגישה עם הרוכשים צילום: עומר מסינגר

 

המשלחת פגשה גם את המפקחת על הביטוח ושוק ההון דורית סלינגר והציגה בפניה את המסמכים והנתונים הרלוונטים המכשירים את העסקה.סלינגר עדיין לא החליטה אם לאשר את הקבוצה. ביום שישי פגשה הקבוצה גם את יו"ר אי.די.בי נוחי דנקנר.

מה דעתך על מניית כלל עסקי ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
67% 0% 33%

 

רוכשי כלל ביטוח שחתמו על הסכם לרכישת 32% מהחברה תמורת 1.47 מיליארד שקל הם קבוצת JT CAPITAL הסינגפורית בראשות איש העסקים ההונג קונגי לי הייפנג (Li Haifeng) והמוסדות הפיננסיים הסיניים רונגטון (Rongton) וניו טיימס (New Times). חלקו של הייפנג בהשקעה הוא 12.4%; חלקו של המוסד הפיננסי הסיני ניו טיימס, העוסק בניהול הון ובנקאות פרטית, עומד על 71.2%; וחלקה של קרן ההשקעות הסינית רונגטון, עומד על 16.4%.

 

ניו טיימס ורונגטון הם מוסדות פיננסיים בעלי פעילות עסקית ענפה בסין. היקף הנכסים המנוהלים על ידי שני הגופים הוא 35 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x