$
בורסת ת"א

רשות ההגבלים העבירה לבזק את תנאי המיזוג עם yes

כתנאי לאישור המיזוג בין בזק ל-yes תטיל הרשות על החברות הגבלות משמעותיות שמטרתן לאפשר כניסה של שחקנים נוספים לשוק הטלוויזיה הרב-ערוצית

אופיר דור 11:0503.11.13

התקדמות בתהליך לאישור המיזוג בין בזקל-yes. חברת בזק הודיעה היום (א') כי בשבוע שעבר העבירה לה רשות ההגבלים העסקיים טיוטה ראשונית של התנאים במסגרתם יאושר המיזוג עם yes . הטיוטה אמורה לשמש את הבסיס לשימוע ציבורי שיתפרסם ביחס לאישור המיזוג בין בזק ל-yes בזמן הקרוב.

 

אישור המיזוג יאפשר לבזק להגדיל את אחזקותיה בחברת הלוויין (49.8%), והיא צפויה להפוך לבעלים יחיד שלה. המרוויח המיידי מאישור המיזוג יהיה שאול אלוביץ, בעל השליטה בבזק והבעלים של יורוקום המחזיקה ב-50.2% ממניות yes. אלוביץ צפוי להכניס לכיסו מאות מיליוני שקלים בעבור מכירת מניות יורוקום ב-yes.

 

שאול אלוביץ' שאול אלוביץ' צילום: יובל חן

 

עם זאת, כתנאי לאישור המיזוג בין בזק ל-yes תטיל רשות ההגבלים העסקיים הגבלות משמעותיות על שתי החברות. מטרתן של ההגבלות לאפשר כניסה של שחקנים נוספים לשוק הטלוויזיה הרב-ערוצית הנשלט כיום על ידי yes ו-HOT.

 

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

הרשות צפויה לאסור על בזק לקבוע תקרת צריכה לשימוש באינטרנט של לקוחותיה כדי לאפשר כניסה של טלוויזיה על גבי האינטרנט. כמו כן שחקנים חדשים שיכנסו לשוק הטלוויזיה על גבי האינטרנט לא יחויבו לשלם לבזק עבור התעבורה שהם מעבירים ברשת.

 

מגבלות נוספות שיוטלו על בזק ו-yes יהיו בתחום שיווק החבילות המשותפות. החברות יחויבו לשווק במשותף רק חבילות פריקות, כלומר כאלו שאין בהם הנחה ביחס לרכישת המרכיבים בנפרד. אם בזק ו-yes יחליטו למכור חבילה של טלוויזיה ואינטרנט ביחד – מחיר האינטרנט והטלוויזיה בחבילה המשותפת יהיה זהה למחיר עבור רכישתם בנפרד. בעצם סעיף זה מגביל את יכולתה של בזק להציע חבילות טריפל אמיתיות.

 

כמו כן במסגרת המיזוג יוטלו הגבלות משמעותיות בתחום רכש התוכן על .yesבמשך מספר שנים ראשונות ייאסר על yes לרכוש תוכן מחו"ל בבלעדיות, כלומר מתחרים חדשים שיכנסו לשוק הטלוויזיה יוכלו לרכוש את אותם סדרות וסרטים שקיימים אצל yes. מתחרים חדשים יוכלו גם לרכוש את הפקות המקור שמייצרת yes ולשדר אותם אצלם

למרות המגבלות, ההערכה היא שבזק תאשר את המיזוג עם yes ובכך תבוא לסיומה סאגה שנמשכת מאז שנת 2004.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x