$
בורסת ת"א

סיטי הוציא המלצת מכירה לבזק והמניה צללה ב-7.2% בבורסה

מאז יולי 2012 זינקה בזק ב-126%. הסיטי: "אנחנו חושבים שזה עשוי להיות ריקוד ההורה האחרון לפני כניסת התחרות"; מניות ביקום ואינטרנט זהב צונחות ביותר מ-10%

אופיר דור 17:3723.10.13
מניית בזקצוללת היום בבורסה ואיתה גם החברות המחזיקות בשליטה בבזק - בי קומיוניקיישנס ואינטרנט זהב. הסיבה: סקירה שמפרסם האנליסט מייקל קלהר מסיטי ובו הוא מוריד את ההמלצה למניית בזק מניטראלי למכירה.

 

הכותרת של הסקירה של קלהר היא "ריקוד ההורה האחרון", ובה הוא טוען כי ההשקעה בבזק מגלמת רווח בטווח הקצר אך סכנה בטווח הארוך.

 

"ראינו זאת בעבר: מניה דוהרת קדימה לפני שינוי מהותי בסביבה התחרותית. ההשפעה של השינוי קשה לחיזוי ותמיד נראה שעדיין אפשר להתחמק ממנה. הרווחים נותרים גבוהים והמשקיעים מתמקדים בתזרים המזומנים בטווח הקצר, ואז התחרות מכה עם ירידה חדה במחירים, יותר משניתן היה לצפות קודם", כותב קלהר.

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

"מניית בזק זינקה ב-126% מאז השפל של יולי 2012. ייתכן שאנחנו מקדימים את המאוחר אבל אנחנו חושבים שזה עשוי להיות ריקוד ההורה האחרון לפני כניסת התחרות", כותב קלהר. מניית בזק אכן טיפסה בחודשים האחרונים לשיא - מאז יולי 2012 זינקה המנייה ב-126%בעקבות כניסה של משקיעים זרים אליה. כעת נראה שהסקירה של קלהר הצליחה להבהיל אותם.

 

סטלה הנדלר מנכ"לית בזק סטלה הנדלר מנכ"לית בזק צילום: בועז אופנהיים

  

"שוק התקשורת הקווית כולל הטלוויזיה שמהווה 66% מההכנסות של בזק צפוי לספוג לחץ מפתיחת התחרות במסגרת רפורמת השוק הסיטונאי והתחרות הצפויה ממיזם הסיבים של חברת החשמל, את כניסת שני השינויים אנחנו צופים ברבעון השני של 2014. מחירי השוק הסיטונאי, לצד ההצלחה של מיזם הסיבים של חברת החשמל (או כישלונו), רמת הפיקוח הרגולטורי על החברה והאימוץ של חבילות טלוויזיה זולות יותר על ידי לקוחות, כל אלו יקבעו את ההשפעה על ההכנסות של בזק. כל אלו הם משתנים לא ידועים בשלב זה", מוסיף קלהר.

 

הסקירה של קלהר לא מופיעה לאחר אירוע משמעותי מבחינת הרגולציה על בזק או מבחינת כניסת מיזם הסיבים. שני אלו סיכונים שמאיימים על החברה אבל קשה לדעת האם ומתי הם יתממשו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x