$
בורסת ת"א

דו"חות פושרים לגזית גלוב: השיערוכים ירדו וכיווצו את השורה התחתונה

למרות יציבות בשורה העליונה, חברת הנדל"ן המניב שבשליטת חיים כצמן ודורי סגל רשמה ברבעון השני ירידה של 79% ברווח הנקי שהסתכם ב-60 מיליון שקל. ההכנסות משכירות נותרו זהות לרבעון המקביל והסתכמו ב-1.29 מיליארד שקל

אסף גילעם 10:1627.08.13

גזית-גלוב, חברת הנדל"ן המניב שבשליטת חיים כצמן ודורי סגל, מפרסמת דו"חות פושרים לרבעון השני של השנה. למרות יציבות בשורה העליונה, ופרמטריים התפעוליים של החברה, הרווח הנקי התכווץ ברבעון ב-79% בעקבות ירידה בהיקף השיערוכים.

 

ההכנסות מהשכרה גדלו בכ- 1% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו בכ-1.29 מיליארד שקל. גזית גלוב הנה אחת מחברות הנדל"ן הגלובאליות הגדולות בעולם המתמחה ברכישה וניהול של מרכזים מסחריים מעוגני סופרמרקטים ברחבי העולם, עם התמקדות בצפון אמריקה ואירופה.

 

ה- N.O.I (הכנסות נטו מנכסים) הסתכם בכ- 865 מיליון שקל, בדומה לרבעון המקביל אשתקד. השיפור התפעולי הניכר ביותר בדו"ח היה בסעיף ה-ה- F.F.O התזרים נטו מנכסים - שגדל בכ- 3% והסתכם בכ- 142 מיליון שקל (0.85 שקל למניה) לעומת כ- 138 מיליון שקל (0.84 שקל למניה) ברבעון המקביל אשתקד.

 

מנגד, גזית גלוב רשמה ברבעון רווח מעליית הערך של נדל"ן להשקעה ונדל"ן להשקעה בפיתוח של כ-214 מיליון שקל לעומת כ- 718 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, מה שהוביל לירידה חדה בשורה התחתונה.

 

הרווח הנקי המיוחס לבעלי מניות החברה הסתכם בכ-60 מיליון שקל – ירידה של 79% לעומת רווח של כ- 288 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. מעבר לירידה בשיערוכים, רשמה גזית גלוב גם הוצאות חד פעמיות כגון תשלומים בגין פירעונות מוקדמים לצורך מימון מחדש.

 

הוצאות המימון כיווצו גם את תזרים המזומנים מפעילות שוטפת הסתכם בכ- 87 מיליון שקל לעומת כ- 283 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הקיטון נובע בעיקר מהוצאות בעלות אופי חד פעמי כגון תשלומים בגין פירעונות מוקדמים לצורך מימון מחדש והפרשי עיתוי של חייבים וזכאים.

 

שיעור התפוסה ליום 30 ביוני 2013 עמד על רמה של כ- 94.5% לעומת כ- 95.0% ליום 31 בדצמבר 2012 וכ- 94.5% ליום 30 ביוני 2012. שיעור התפוסה ליום 30 ביוני 2013 עמד על כ- 93.6% בצפון אמריקה, 95.9% באירופה ו- 98.5% בישראל.

 

שי ליפמן, אנליסט הנדל"ן של אקסנלס, אומר בעקבות פרסום דו"חות גזית גלוב כי "החברה פרסמה תוצאות טובות והיא ממשיכה להציג שיפור בכל הפרמטרים התפעוליים. אין ספק כי סביבת הריבית הנמוכה מיטיבה עם החברה". ליפמן מותיר את המלצת תשואת השוק לגזית גלוב ונוקב במחיר יעד של 48 שקל למניה, וממליץ גם על חשיפה ישירה לחברה הבת אטריום.

 

"להערכתנו, צריך להיחשף ישירות לאטריום הצומחת והזולה יחסית, שהיא מובילת שוק במזרח אירופה ובעלת פוטנציאל צמיחה גבוה. לאור חוזקה הפיננסי של הקבוצה, לצד הרוח היזמית הנושבת בקבוצה והיציבות אותן מפגינות החברות הבנות, להערכתנו החברה בשלה (ולא נופתע אם היא כבר נערכת לכך) להמשך התרחבות ע"י ביצוע של רכישה נוספת משמעותית", אמר ליפמן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x