$
שוק ההון

בלעדי לכלכליסט

מסרבת לוותר על נאסד"ק: לומניס נערכת להנפקה

יצרנית המכשור הרפואי מקיימת בימים אלה פגישות עם בנקים בארה"ב וצפויה לבצע את ההנפקה ברבעון הרביעי, לפי שווי של 300–350 מיליון דולר. לפני כשנה ניסו קרן ויולה ועופר הייטק, בעלות השליטה, למכור בנפרד את כל אחת משלוש החטיבות

גולן חזני 07:0410.06.13

חברת המכשור הרפואי והאסתטי לומניס יוצאת לניסיון נוסף של הנפקת החברה בנאסד"ק. ל"כלכליסט" נודע כי מנהלי לומניס מקיימים בימים אלה פגישות עם בנקים בארה"ב בניסיון לקדם את ההנפקה ולקיים אותה לקראת סוף השנה, ברבעון הרביעי.

לומניס נשלטת בידי קרן ויולה (46.3%) ועופר הייטק (35.5%), ואלה מעוניינות להנפיק להנפקה לפי שווי של 300–350 מיליון דולר. לפני כשנה ניסו שני הגופים למכור את שלוש חטיבותיה של החברה בנפרד אך ניסיון לא צלח. לפני כשנתיים וחצי אף החלה לומניס במהלכים לקראת גיוס של 250 מיליון דולר אולם היא נסוגה ממנו.

 

כעת, סבורים בעלי המניות כי בשלו שוב התנאים להנפקה של החברה, ול"כלכליסט" נודע כי במסגרת הרוד שואו שהיא מקיימת בימים אלו היא הציגה הכנסות שנתיות של 250 מיליון דולר.

 

 

הראל בית און הראל בית און צילום: מיכה קירשנר

 

לומניס מפתחת, מייצרת ומפיצה מכשירים מבוססי לייזר לטיפולים רפואיים ואסתטיים. החברה מורכבת משלוש חטיבות - חטיבת הכירורגיה, החטיבה האסתטית והחטיבה האופטית - כשאחד מנכסיה הגדולים ביותר הוא שם המותג שלה. לפני כשבועיים אף נחשף ב"כלכליסט" כי לומניס מנהלת מגעים לרכישת חברת מדיספק תמורת 40–50 מיליון דולר.

 

ויולה־LM (בראשותו של הראל בית און, שמכהן גם כיו"ר לומניס) ועופר הייטק (בראשותם של משפחת עופר ואודי אנג'ל) השקיעו בלומניס 120 מיליון דולר ב־2006, לאחר שהחברה נקלעה לקשיים כספיים ונמחקה מהמסחר בוול סטריט. בהסכם עם בנק הפועלים, שנחתם אז, הסכימו המשקיעים לבצע ארגון מחדש לחובותיה של לומניס, שעמדו אז על 215 מיליון דולר. מאז ביצעה לומניס יותר מעשר רכישות, הורידה את מצבת חובותיה לכ־100 מיליון דולר, ומאז 2009 מציגה החברה שורה תחתונה חיובית.

 

לומניס סובלת מתחרות גדולה בעולם, שמקשה עליה אף שמוצריה נחשבים לאיכותיים יחסית. לפי הערכות, זהו גם הרקע לרכישתה של מדיספק שפועלת בתחום הרפואי, שאותו מתכוונת לומניס להרחיב. מדיספק עוסקת בפיתוח מגוון מכשירים רפואיים המבוססים על גלי הלם, בהם מכשיר לטיפול באבנים בכליות ומוצרים לטיפול לא פולשני בסובלים מבעיות בתחום האורולוגיה והאין אונות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x