שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

חברה לישראל: הפסד של 41 מיליון דולר ברבעון הראשון - צים הפסידה 112 מיליון דולר

החברה לישראל שבשליטת עידן עופר הפחיתה 29 מיליון דולר על ההשקעה בבטר פלייס ברבעון; חברה לישראל צופה קבלת דיבידנדים מהחברות הבנות בסך 600 מיליון דולר ב-2014 ו-400 מיליון דולר ב-2013

גיא בן סימון 09:5030.05.13

חברה לישראל שבשליטת עידן עופר פרסמה היום (ה') את תוצאות הרבעון הראשון בו חיסלה החברה את השקעתה במיזם הרכב החשמלי בטר פלייס.

בשורה התחתונה החברה לישראל סיימה את הרבעון הראשון בהפסד של 41 מיליון דולר לעומת הפסד של 82 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. חברה לישראל צרפה לדוחות תזרים מזומנים חזוי לשנתיים הבאות לפיו היא תקבל עד סוף השנה דיבידנדים והחזר הלוואה בסך 400 מיליון דולר מכיל והחזר הלוואה בסך 14 מיליון דולר מאיי.סי פאואר. ב-2014 חברה לישראל צופה לקבל דיבידנד של 533 מיליון דולר מכיל, 28 מיליון דולר מבזן ו-39 מיליון דולר מאיי.סי פאואר.

 

אמיר אלשטיין אמיר אלשטיין צילום: אוראל כהן

 

החברות הבנות של חברה לישראל ממשיכות להעיב על התוצאות. ההפסד הנקי של בטר פלייס ברבעון ראשון הסתכם ב-48 מיליון דולר. זאת לעומת הפסד של 67 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. כפי שנחשף ב"כלכליסט", דירקטוריון בטר פלייס החליט שלא להמשיך להזרים כספים למיזם ובטר פלייס הלכה לפירוק. חברה לישראל רשמה הפרשה לרידת ערך בגין השקעתה בבטר פלייס בסך 29 מיליון דולר. בנטרול השפעת בטר פלייס, סיימה החברה לישראל את הרבעון הראשון ברווח של כ-7 מיליון דולר. החברה לישראל כתה בדוחות כי לאחר ההפחתה אין לה התחיבויות אחרות נוספות בנוגע למיזם הרכב החשמלי הכושל.

 

החברה הבת צים המשיכה לסבול מהמשבר בענף הספנות והיא מעריכה כי תתקשה לעמוד בהתחייבויותיה החל מהשנה הנוכחית. את הרבען הראשו סיכמה צים עם הפסד של 112 מיליון דולר לעומת הפסד של 163 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. במהלך הרבעון סכימה צים על דחיית תשלומי הקרן לבנקים לסוף 2014 והיא מנהלת מגעים להסדר על מנת לעמוד בהתחייבויותיה.

 

כיל סיימה את הרבעון הראשון ברווח נקי של 305 מיליון דולר, לעומת רווח של 289 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. בזן רשמה הפסד של 3 מיליון דולר ברבעון הראשון, לעומת הפסד של 6 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. מצד שני, חברה לישראל יכולה להתנחם בתוצאות פעילות החשמל. איי.סי.פאואר סיימה את הרבעון הראשון ברווח של 20 מיליון דולר, לעומת רווח של 12 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. מנגד, מיזם הרכב קורוס סיים את הרבעון הראשון בהפסד של 23 מיליון דולר, לעומת הפסד של 19 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

 

ללא השפעתן של החברות הבנות סיימה חברה לישראל את הרבעון עם הפסד של 19 מיליון דולר, לעומת הפסד של 57 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

x